pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Strategie buntu

Dane szczegółowe:
Wydawca: Galeria Miejska Arsenał
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 170x225 mm
EAN: 9788361886624
ISBN: 978-83-6188-662-4
Data: 2016-02-12
13.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Katalog wystawy STRATEGIE BUNTU Galeria Miejska "Arsenał" w Poznaniu 28.08.2015 - 11.10.2015
Artyści: Jacek Adamas, Wojciech Korkuć, Grupa The Krasnals, Jerzy "Jurry" Zieliński, Zbigniew Warpechowski
Kurator: Piotr Bernatowicz
Współpraca koordynacyjna: Marcel Skierski
Wystawa zaprezentuje sztukę, którą można odczytywać jako wyraz sprzeciwu i buntu wobec współczesnych nurtów społecznych i kulturowych totalizujących myślenie i destruujących wartości. Pojęcie artystycznego buntu zostało dziś pozbawione związanego z nim niegdyś etosu. Kojarzy się z marketingowym chwytem, wywołaniem skandalu, który powoduje tylko nagłośnienie nazwiska artysty i błyskawiczne wejście do systemu świata sztuki, skonsumowanego przez nagrody, granty, zakupy do kolekcji. Bunt spowszedniał. Są jednak obszary współczesności wobec których artyści buntują się rzadko. Obszary, które podporządkowane zostały politycznej poprawności manipulującej językiem i sposobem myślenia o świecie. Na miejsce pojęć i wartości umożliwiających rozumienie świata wprowadza tyranię komunałów.

Wystawa jest próbą dotarcia do postaw artystycznego buntu opierającego się o ginący dziś etos. To bunt nie tyle przeciw, ale w obronie zanikających w sztuce wartości i postaw. Zaprezentowane zostaną prace Jerzego "Jurry" Zielińskiego, Zbigniewa Warpechowskiego, Jacka Adamasa, Wojciecha Korkucia, Grupy The Krasnals. Artyści reprezentują różne obszary sztuki współczesnej, posługują się różnymi mediami: od tradycyjnego malarstwa, poprzez performance, plakat, film, instalację i obiekt artystyczny. Nie wiąże ich jeden nurt czy środowisko artystyczne, są indywidualnościami łączącymi ściśle swoją twórczość z życiem, pozostając nieco obok współczesnego świata sztuki, choć bardzo blisko współczesnego życia.

Książka "Strategie buntu" - oprawa miękka - Wydawnictwo Galeria Miejska Arsenał. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2016 r. Cena 13.92 zł. Zapraszamy na zakupy!