pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Strachy

Autor książki:

Lidia Stefek

Dane szczegółowe:
Wydawca: E-Bookowo
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 194 s.
EAN: 9788378597438
ISBN: 978-83-7859-743-8
Data: 2022-02-11
29.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Powieść dotyczy ziemi będzińskiej. Jest zapisem przede wszystkim zmyślonych losów ludzkich. Niektóre jednak ze względu na tło historyczne, rzeczywiście po części się wydarzyły.
Wybaczenie, pojednanie, trwała przyjaźń - taki był zamysł tej historii.
Książka na pozór wydawać się może obrazem odzwierciedlającym wyłącznie strach, który dominował w czasie wojny, ale to celowy zabieg, by poprzez to bardzo trudne do przezwyciężenia uczucie, pokazać o wiele więcej.
Zaplanowałam w niej symbole. Łzy ludzkie przemieniam w perły. Ucinam pomocne ręce Bolka Kataryniarza odmierzające czas gangreny w getcie. Cytuję biblijną Księgę Rut, która jest przesiąknięta uniwersalnym przesłaniem. Pragnę zasadzić w Będzinie wiecznie zielone cyprysy, które rosną w Izraelu. Potem pielęgnować gałązki nieśmiertelności historii związanej z dawnymi mieszkańcami naszego miasta. W końcu wprowadzam modę na jazdę na niebiesko-białym rowerze. Nie tylko dla sportu!
Między tym wszystkim znaleźć tu można wiele odmian miłości, obrazy życia za zasiekami, słoneczne niedziele nad Czarną Przemszą.

Książka "Strachy" - Lidia Stefek - oprawa miękka - Wydawnictwo E-Bookowo. Książka posiada 194 stron i została wydana w 2018 r. Cena 29.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.