pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Stary Ekspres Patagoński. Pociągiem przez Ameryki

Autor książki:

Paul Theroux

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 536 s.
Wymiar: 125x205 mm
EAN: 9788380494251
ISBN: 978-83-8049-425-1
Data: 2016-11-30
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Stary Ekspres Patagoński" opowiada o kolejnej wielkiej wyprawie kolejowej amerykańskiego mistrza podróżopisarstwa - tym razem przez obie Ameryki. Poczynając od metra w Bostonie, Paul Theroux opisuje drogę ze skutego lodem stanu Massachusetts do jałowego płaskowyżu na najdalej na południe wysuniętym krańcu Argentyny. Trasa wiedzie przez malownicze miasta Ameryki Środkowej i starożytne miasto Inków Machu Picchu. Na przemian pocąc się w upale i drżąc z zimna, Theroux opisuje napotykanych ludzi. W Limón los styka go z nudziarzem, panem Thornberrym, w Buenos Aires autor czyta niewidomemu Jorge Luisowi Borgesowi. Napisany pięknym stylem, pełen błyskotliwych i dowcipnych spostrzeżeń "Stary Ekspres Patagoński" to wspaniała relacja z podróży "do ostatniej stacji".

"Swój wizerunek podróżnika Paul Theroux świadomie buduje na sprzecznościach. Cynik, ale czuły. Spragniony towarzystwa odludek. Malkontent skłonny do zachwytów. Skupiony na sobie uważny obserwator. Te antynomie stają się też częścią świata, który opisuje z okien pociągu - świata pięknego swoją brzydotą i okrutnego pięknem. Nie oczekujcie pocztówek z tropikalnego urlopu. To prawdziwa wędrówka w nieznane, wsparta talentem świetnego pisarza." Piotr Kofta
"Jedna z najbardziej fascynujących współczesnych książek podróżniczych." "Financial Time"
"Szczytowe osiągnięcie literatury podróżniczej." "The Sunday Telegraph"

Książka "Stary Ekspres Patagoński. Pociągiem przez Ameryki" - Paul Theroux - oprawa miękka - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 536 stron i została wydana w 2016 r.