pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia

Autor książki:

Anna Król

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wilkl and Król
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 125x200 mm
EAN: 9788393583799
ISBN: 978-83-9358-379-9
Data: 2014-06-10
24.11  34.90  10.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni
Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia Premiera w czerwcu, tuż przed Big Book Festival - Dużym Festiwalem Książki.

Książka zapowiada i komentuje wydarzenia festiwalowe poświęcone pisarzowi.

O stosunku do biografii wielkiego Iwaszkiewicza piszą m.in. biograf autora Radosław Romaniuk oraz jego prawnuczka Ludwika Włodek.

Czym był zestaw zdrowotny, co oznaczało w męskim języku idziemy się przejść i gdzie szukać zagubionej legitymacji poselskiej Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia to sześć osobistych esejów oraz wywiady: z córką Marią Iwaszkiewicz, Wiesławem Kępińskim, przybranym synem pisarza i Zofią Dzięcioł, długoletnią gosposią rodzinnego domu na Stawisku. A w nich Iwaszkiewicz sportretowany jako: Stary - podjadający słodycze w kuchni, ojciec, autor wpadający w odwiedziny do kawiarni Czytelnika oraz prezes, kompan, zakochany mężczyzna, mentor, Iwacha i wrażliwy poeta.

W książce znajdzie się także niepublikowana dotychczas korespondencja Jarosława Iwaszkiewicza, m.in. z jego osobistym sekretarzem - Szymonem Piotrowskim, przyjacielem - kompozytorem Zygmuntem Mycielskim i adwersarzem - Stefanem Kisielewskim.

Drogi Zygmuncie! Może Ci się przyda to palto. Ja mam inne. Ono jest ciepłe, zagraniczne i chyba dobre na Ciebie. Lepszego nie mogę A jak z forsą Moja bursa otwarta dla Ciebie. Na razie jutro jadę do Helsinek. To straszne. Jarosław 14 XI [19]56 (fragment tekstu) W zbiorze zamieszczone zostaną też listy okupacyjne od Karola Lipińskiego, współredaktora pisma wydawanego w czasie okupacji przez grupę młodzieży socjalistycznej Płomienie - zamordowanego przez Niemców w 1944. ( ) No, ale żarty na bok, długie listy mają tę jedną poważną wadę, że nie można ich przepisać, a kopię należy mieć w domu. Od dawna już marzę, a po wojnie zaraz kupię sobie małą maszynkę do pisania i będę wszystko na niej robił. Że kopia jest potrzebna, świadczy nieporozumienie, jakie się wkradło do naszych dwóch pierwszych listów. ( ) Karol. Niedziela, 26.VII [1942] (fragment tekstu).

Książkę przygotowała Anna Król - dyrektor Big Book Festiwalu, która przeprowadziła także wywiady z Marią Iwaszkiewicz, Wiesławem Kępińskim i Zofią Dzięcioł. Autorami esejów są: Justyna Sobolewska, Ludwika Włodek, Radosław Romaniuk, Robert Papieski i Piotr Mitzner. Gratka dla znawców biografii pisarza i szansa na rozpoczęcie znajomości z Iwaszkiewiczem dla wszystkich amatorów.

Przedpremierowa prezentacja książki podczas Big Book Festival, który odbędzie się 14 i 15 czerwca w Warszawie.

Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia. Pod redakcją Anny Król Wilk & Król Oficyna Wydawnicza Premiera: czerwiec 2014 Jarosław Iwaszkiewicz podczas Big Book Festival: Twarze i maski Jarosława Iwaszkiewicza - maraton literacki Sobota, 14 czerwca, 18.00-24.00, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, schody ruchome nad trasą WZ Literacki retro piknik - spotkanie w dawnym domu pisarza Niedziela, 15 czerwca, 12.00-15.00, Stawisko, Podkowa Leśna, ul. Gołębia 7

Książka "Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia" - Anna Król (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Wilkl and Król. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2014 r. Cena 24.11 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Anna Król (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: