pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Spółki handlowe w pytaniach i odpowiedziach

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 528 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378063049
ISBN: 978-83-7806-304-9
Data: 2012-06-04
pozycja niedostępna

Opis książki:

Spółki handlowe w pytaniach i odpowiedziach to publikacja, która w przystępny sposób przedstawia instytucje prawa gospodarczego i handlowego. Jest adresowana przede wszystkim do studentów, a także do aplikantów, kandydatów do rad nadzorczych oraz ludzi innych zawodów, dla których znajomość prawa handlowego jest nierozerwalnie związana z charakterem ich pracy.

Pytania i odpowiedzi odnoszą się głównie do materii Kodeksu spółek handlowych. Uwzględniono też wybrane zagadnienia z zakresu Kodeksu cywilnego oraz innych aktów prawnych, takich jak ustawa o swobodzie działalności gospodarczej czy ustawa - Prawo upadłościowe i naprawcze.

Dodatkowym atutem książki są załączone w części II tabele, które pomagają usystematyzować wiadomości z zakresu prezentowanej problematyki. Część III jest skierowana do kandydatów na aplikacje prawnicze: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą.

Niniejsze wydanie zostało zaktualizowane zgodnie z bieżącym stanem prawnym, a ponadto uzupełnione o kolejne przykłady pytań egzaminacyjnych na aplikacje prawnicze.

Książka "Spółki handlowe w pytaniach i odpowiedziach" - Anna Koronkiewicz-Wiórek, Bogusław Książek, Marta Piotrowska-Kłak - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis. Książka posiada 528 stron i została wydana w 2012 r.