pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Spoczynek w Duchu - kontrowersyjne zjawisko. VI Dokument z Malines
Tytuł książki:

Spoczynek w Duchu - kontrowersyjne zjawisko. VI Dokument z Malines

Autor książki:

kard. Leon J. Suenens

Dane szczegółowe:
Wydawca: Serafin
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 88 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788360512302
ISBN: 978-83-6051-230-2
Data: 2007-11-29
15.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wydanie II. Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, stanowi ważny ślad integracji doświadczenia duchowego Odnowy w Duchu Świętym z nauczaniem i duchowością Kościoła katolickiego.

Jej autor, kardynał Léon Joseph Suenens (1904-1996) był niespożytym propagatorem Odnowy Charyzmatycznej w Kościele. Warto wspomnieć, że to on był rzecznikiem tekstu o charyzmatach, który został umieszczony w soborowej konstytucji Lumen Gentium (nr 12) i niejako utorował Odnowie drogę eklezjalną.

Jako wybitny teolog i gorliwy duszpasterz nie pozostawał jednak bezkrytyczny wobec różnych nowych zjawisk pojawiających się niekiedy w środowiskach "charyzmatycznych” w Kościele i poza nim. Będąc arcybiskupem Brukseli-Malines niemal od początków Odnowy zatroszczył się o to, by dynamicznie powstające nowe wspólnoty rozwijały się w zgodzie z nauczaniem Kościoła i by rodząca się w nich nowa obyczajowość modlitewna i duchowa szybko znalazła pogłębioną interpretację teologiczną. Ważne było dla niego stworzenie precyzyjnych wytycznych duszpasterskich, które z jednej strony "nie gasiłyby Ducha”, a drugiej, by prowadziły do "doświadczania wszystkiego i zachowywania tego, co dobre” (por. Lumen Gentium, nr 12).

W tym celu w maju 1974 roku zaprosił on do współpracy międzynarodowe grono wybitnych teologów i liderów Odnowy, i zredagował I Dokument z Malines. Kolejne prace, pisane w większości już przez samego kardynała Suenensa, powstawały sukcesywnie w następnych latach. Pięć z nich zostało przetłumaczonych na język polski i wydanych w 1998. Niniejsze tłumaczenie stanowi VI i ostatni Dokument z Malines, powstały w 1986 roku.

Książka "Spoczynek w Duchu - kontrowersyjne zjawisko. VI Dokument z Malines" - kard. Leon J. Suenens - oprawa miękka - Wydawnictwo Serafin. Książka posiada 88 stron i została wydana w 2007 r. Cena 15.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]