pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Spis z natury

Autor książki:

Krystyna Miłobędzka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolno
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 116 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788395375606
ISBN: 978-83-9537-560-6
Data: 2019-06-18
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Spis z natury", nowa publikacja Krystyny Miłobędzkiej, to wyjątkowy powrót do pierwszych utworów poetyckich, rozproszonych dotąd w literackiej prasie, a także niepublikowanych, odnalezionych w archiwum autorskim.

Wydawnictwo Wolno przygotowało trzyksiążkową edycję, na którą złożyły się dwa tomy poetyckie oraz rozmowa z autorką o czasach i okolicznościach debiutu, spojrzeniu po latach na własną twórczość.

Debiutanckie wiersze i prozy poetyckie, które powstały w pierwszej połowie lat 60., zebrane teraz w książkach Anaglify i Małe mity, są niezwykłym świadectwem odkrywania własnej i - jak się po latach okazało - niepowtarzalnej formuły pisarskiej jednej z najwybitniejszych polskich poetek współczesnych.

Podobnie jak struktura anaglifu pozwala ożywić płaski rysunek, tak zakorzeniona w codziennym doświadczeniu poezja Miłobędzkiej inspiruje wyobraźnię czytelnika do budowania wielowymiarowych obrazów. Zachęca do uważności i zdziwienia wszystkim, co nas otacza. W niezwykły sposób pokazuje współobecność rzeczy i natury, wypełnia znaczeniem drobne zdarzenia, wyposaża przedmioty w ich własny krwiobieg.

"Spis z natury" to wyjątkowy wgląd w pierwsze teksty poetyckie wybitnej autorki, a także uzupełnienie dorobku o materiały niepublikowane. "Nie ma w moim pisaniu rzeczy, której nie widziałam, nie dotknęłam, nie kochałam i nie straciłam" - mówi o swoich tekstach Krystyna Miłobędzka.

Książka "Spis z natury" - Krystyna Miłobędzka - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolno. Książka posiada 116 stron i została wydana w 2019 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]