pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Solidarność znaczy więź AD 2020

Autor książki:

Zbigniew Stawrowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: PIW
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
EAN: 9788360911396
ISBN: 978-83-6091-139-6
Data: 2021-02-22
30.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W 40. rocznicę narodzin ruchu Solidarności otrzymujemy książkę, której autor - świadek i uczestnik ówczesnych wypadków, a jednocześnie filozof od lat zajmujący się badaniem etycznych fundamentów wspólnoty politycznej - przedstawia syntezę swoich refleksji nad ideą, która torowała drogę wydarzeniom wyznaczającym kształt dzisiejszej Polski - począwszy od pielgrzymki Jana Pawła II w 1979 roku, poprzez karnawał "pierwszej Solidarności", bolesne doświadczenia stanu wojennego, aż po oczekiwania i rozczarowania związane z odzyskaną wolnością oraz budową III Rzeczypospolitej.

Zebrane w książce eseje w jednej spójnej, choć wielowątkowej filozoficznej opowieści ujmują to, co wydarzyło się w Polsce, a czego Solidarność jest symbolem i niespełnionym ideałem. Pomagają także lepiej zrozumieć podziały i konflikty, które dewastują dziś naszą wspólnotę.

"Mam nadzieję - pisze autor w Słowie wstępnym - że rozważania przedstawione w tej książce znajdą rezonans wśród tych czytelników, którzy niosą w pamięci wydarzenia ostatnich czterech dekad i którzy - na podstawie własnych doświadczeń - będą mogli zweryfikować trafność moich analiz i wniosków. Chciałbym, żeby dały one do myślenia także ludziom młodszym, szczególnie tym, którzy wynieśli z domu etos solidarności i w dzisiejszych niełatwych czasach - "przejmując pałeczkę" od swoich rodziców - starają się wcielać go w życie. Pragnę również, aby były znakiem nadziei, że nad losami naszej wspólnoty nie ciąży żadne fatum, lecz nawet w obliczu największych wyzwań i zagrożeń jej losy pozostają przede wszystkim w naszych własnych rękach".

Książka "Solidarność znaczy więź AD 2020" - Zbigniew Stawrowski - oprawa twarda - Wydawnictwo PIW. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2020 r. Cena 30.78 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.