pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
książka:

Smutek miłości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Noir sur Blanc
Rok wyd.: 2003
Oprawa: miękka
Ilość stron: 340 s.
Wymiar: 195 x 254 mm
EAN: 9788373920408
ISBN: 83-7392-040-4
Data:2001-01-09
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna

Smutek miłości - Frederic Pajak - opis książki:

Smutek miłości, osnuty wokół postaci Guillaume a Apollinaire a to historia łącząca cechy autobiografii sentymentalnej, eseju i biografii.
Cierpienie i rozkosz chadzają w parze... Stwierdzenie, będące jednym z pierwszych zdań książki, samo w sobie może mało odkrywcze, autor rozwija w sposób przejmujący i oryginalny. Zaczyna od własnej historii miłosnej, z powodu której jako dziewiętnastolatek omal nie stracił życia. "Nie chciałem już dłużej odczuwać dreszczy tej miłości, a raczej chciałem w jakiś niejasny sposób doświadczyć jej granic, tyle że nieustannie przesuwałem te granice, nawet nie bez pewnego okrucieństwa". Gdy kończy się opowieść z paryskiej mansardy, pojawiają się postaci z różnych epok, które łączy to, że dały się odurzyć zatrutej słodyczy miłości - caryca Katarzyna II i Potiomkin, Casanova i tajemnicza Henrietta, ekscentryczny malarz Francis Picabia i zakompleksiony awangardzista Piet Mondrian. Siedem z jedenastu rozdziałów książki ilustruje historię życia Apollinaire a, twórcy o polskim rodowodzie, który stał się jednym z największych francuskich poetów XX wieku. Znalazły się tu niepublikowane dotąd po polsku wersje wierszy i fragmenty namiętnych, niezwykle śmiałych listów pisanych przez poetę do ukochanej, frywolnej Lou de Coligny-Chitillon, oraz listy do cnotliwej Madeleine.
Apollinaire ukazuje Czytelnikowi nieznane dotąd oblicze - jawi się jako uwodziciel, a zarazem odtrącony adorator, anarchista-apatryda, a jednocześnie żarliwy patriota.
Warto przy tym wspomnieć, że Frédéric Pajak - pisarz i rysownik - stworzył dla swoich książek oryginalną konwencję, w której organicznie współistnieją rysunek i narracja. Czuwa on również nad ich szatą edytorską, dlatego też opracowanie graficzne polskiego wydania Smutku miłości zostało przygotowane w porozumieniu z autorem - będzie to więc publikacja bibliofilska, nie tylko dla miłośników książki ciekawej, ale też książki pięknej.

Książka „Smutek miłości” - oprawa miękka - Wydawnictwo Noir sur Blanc.

Książka posiada 340 stron i została wydana w 2003 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Smutek miłości"