pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Smog. W poszukiwaniu czystego powietrza kolorowanka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ad Rem
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 210x210 mm
EAN: 9788365295774
ISBN: 978-83-6529-577-4
Data: 2018-02-23
Cena wydawcy: 11.85 złpozycja niedostępna

Opis książki:

No i wreszcie wszystko jasne! Kolorowanka - Smog. W poszukiwaniu czystego powietrza to książeczka dla przedszkolaków, która w prosty sposób wyjaśnia i porządkuje kwestie związane ze smogiem. Poruszone są w niej następujące tematy:
- co to jest smog i jak powstaje,
- jakie zjawiska atmosferyczne sprzyjają powstawaniu smogu (wraz z wyjaśnieniem na czym polega mechanizm powstawania takich zjawisk, jak mgła czy inwersja),
- co dokładnie takiego toksycznego jest w smogu,
- jak smog wpływa na ludzki organizm,
- w jaki sposób w różnych częściach świata ludzie radzą sobie ze smogiem,
- jak samemu można przeciwdziałać powstawaniu smogu,
- ciekawostki związane ze smogiem (przykłady z Londynu, Pekinu),
- odpowiedzi na pytania niezwykłe, np. co się zmienia w dniu bez samochodu itd.

Zdecydowana większość zagadnień przedstawiona jest w perspektywie krajobrazu Dolnego Śląska (Kotliny Jeleniogórskiej i Karkonoszy, Wałbrzycha, Wrocławia i Legnicy). Zamieszczone w niej szkice do pokolorowania ilustrują króciutko omawiane zagadnienia (np. powstawanie inwersji), dzieci mają też wiele okazji, by wykazać się twórczą inwencją w zilustrowaniu zadanego im ćwiczenia. Bohaterami książeczki jest dwoje przyjaciół: Szymek i Czystochmurek (fikcyjna postać), którzy prowadzą dzieci przez meandry smogowych zagadnień.

Książka "Smog. W poszukiwaniu czystego powietrza kolorowanka" - Sandra Nejranowska, Łukasz Michewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Ad Rem. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2018 r.