pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Śmiertelna choroba Hitlera i inne tajemnice nazistowskich przywódców
książka:

Śmiertelna choroba Hitlera i inne tajemnice nazistowskich przywódców

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 416 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788324159741
ISBN: 978-83-2415-974-1
Data: 2016-09-08
29.03  49.80  20.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Śmiertelna choroba Hitlera i inne tajemnice nazistowskich przywódców - John K. Lattimer - opis książki:

Szokująca kolekcja niepublikowanych 400 zdjęć z prywatnego archiwum doktora Johna K. Lattimera.

Dlaczego Hitler zaatakował Związek Radziecki już w 1941 roku? Powodem mogła być jego nieuleczalna choroba. Prawdopodobnie w 1940 roku dowiedział się, że pozostało mu kilka lat życia. Dlatego wydał rozkaz uderzenia na Rosję, chociaż Niemcy walczyły jeszcze na innych frontach. W następnych latach skrzętnie ukrywana choroba Hitlera stała się przyczyną nie tylko jego słynnych ataków niekontrolowanej furii, ale także serii katastrofalnych decyzji, które doprowadziły do upadku Trzeciej Rzeszy.

W roku 1945 doktor John K. Latti mer, ofi cer służby medycznej armii Stanów Zjednoczonych, sprawował opiekę lekarską nad nazistowskimi przywódcami sądzonymi przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze. Własne obserwacje i dostęp do nieznanych ekspertyz medycznych pozwoliły mu wysunąć zaskakujące tezy na temat zdrowia wodzów Trzeciej Rzeszy.

W tej książce doktor Latti mer po raz pierwszy ujawnił także sensacyjne rozmowy z dwudziestoma dwoma najwyższymi hitlerowskimi dygnitarzami. To, co Göring, Hess, Ribbentrop, Kaltenbrunner opowiedzieli mu prywatnie w swoich celach, odsłania mało znane szczegóły z ich życia.

Ponad 400 niepublikowanych wcześniej zdjęć ich osobistych przedmiotów - pocerowanych skarpetek Hitlera, ogromnej koszuli nocnej Göringa, protez dentystycznych Ewy Braun, spinek do mankietów Kaltenbrunnera w kształcie trupiej główki - uzupełnia szokującą relację ze spotkań z ludźmi, którzy dopuścili się największej w dziejach zbrodni.

Doktor JOHN K. LATTIMER (1914-2007) - wybitny urolog i chirurg, profesor Columbia University, członek Amerykańskiego Kolegium Chirurgów, przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Urologicznego.

Wśród jego pacjentów byli Greta Garbo, Katherine Hepburn, Charles Lindbergh, Dymitr Szostakowicz. W 1972 na prośbę rodziny Kennedych jako pierwszy pozarządowy ekspert i specjalista od balistyki badał dowody dotyczące zabójstwa Johna Kennedy ego. Z zamiłowania historyk i kolekcjoner stworzył imponującą kolekcję eksponatów z okresu wojny secesyjnej i II wojny światowej.

Książka „Śmiertelna choroba Hitlera i inne tajemnice nazistowskich przywódców” - oprawa twarda - Wydawnictwo Amber.

Książka posiada 416 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Śmiertelna choroba Hitlera i inne tajemnice nazistowskich przywódców"
John K. Lattimer - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kobiety na Kresach na przełomie - okładka książki
Kobiety na Kresach na przełomie XIX i XX wieku Adriana Dawid, Joanna Lusek (red.)
Produkty podobne:
Ucieczka z Auschwitz - okładka książki
Ucieczka z Auschwitz Andriej Pogożew
Ostatnia republika - okładka książki
Ostatnia republika Wiktor Suworow