pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Słownik - Polskie. Czasowniki dokonane i niedokonane. Polish verbs,...
książka:

Słownik - Polskie. Czasowniki dokonane i niedokonane. Polish verbs, perfective and imperfective. Verbos polacos perfectivos e imperfectivos

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 230 s.
Wymiar: 168x240 mm
EAN: 9788377205174
ISBN: 978-83-7720-517-4
Data: 2019-02-06
27.71  39.90  12.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Słownik - Polskie. Czasowniki dokonane i niedokonane. Polish verbs, perfective and imperfective. Verbos polacos perfectivos e imperfectivos - Aleksandra Kaszowska, Miguel Luis Poveda Balbuena - opis książki:

Jedną z największych trudności jakich przysparza język polski studentowi władającemu językiem rodzimym innym niż słowiański jest rola aspektu czasownika w wyrażaniu różnych czasów. Aspekt może być niedokonany lub dokonany, odnosząc się odpowiednio do czynności niezakończonych i zakończonych. Zazwyczaj trudność nie dotyczy tylko zrozumienia istoty aspektu oraz jego zastosowania, lecz przede wszystkim zapamiętania obydwu form danego czasownika, z tego powodu zaleca się naukę czasowników parami. Nie zawsze jednak łatwo jest się domyślić która forma czasownika jest dokonana, a która niedokonana.

Przykładami par czasowników są: pisać - napisać, prosić - poprosić, mówić - powiedzieć, wracać - wrócić, powtarzać - powtórzyć.

Celem niniejszej publikacji jest zaproponowanie osobie uczącej się języka polskiego rozbudowanej listy czasowników uporządkowanych w parach: niedokonany - dokonany, jak również tych występujących pojedynczo. Czasowniki są przedstawione w porządku alfabetycznym i rozpoczynają się od bezokolicznika formy niedokonanej, w sposób, który ułatwia studentowi ich wyszukiwanie, sprawdzanie i naukę. Chcąc ułatwić uczącemu się korzystanie z podręcznika, zwłaszcza poza domem, przedstawiamy jedynie niezbędne informacje potrzebne studentowi do samodzielnej odmiany i korzystania z danych czasowników, takie, jak nieregularności czy inne wyjątkowe cechy. Ponadto przedstawiamy najbardziej powszechne tłumaczenia czasowników na jęyzyk angielski i hiszpański, dwa najczęściej studiowane języki na świecie.

Książka „Słownik - Polskie. Czasowniki dokonane i niedokonane. Polish verbs, perfective and imperfective. Verbos polacos perfectivos e imperfectivos” - oprawa miękka - Wydawnictwo Petrus.

Książka posiada 230 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Słownik - Polskie. Czasowniki dokonane i niedokonane. Polish verbs,..."
Produkty podobne: