pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Słownik historyczno-geograficzny województwa krakowskiego w średniowieczu cz. 4. Zeszyt 4 (Mogilice - Mrzygłód Stary)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Societas Vistulana
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 205x295 mm
EAN: 9788361033783
ISBN: 978-83-61033-78-3
Data: 2015-03-20
43.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Słownik historyczno-geograficzny województwa krakowskiego w średniowieczu cz. 4. Zeszyt 4 (Mogilice - Mrzygłód Stary) - opis książki:

Kolejny (zamykający część IV) zeszyt cenionego tak przez badaczy historii społeczno-gospodarczej i genealogów, jak i przez historyków-regionalistów Słownika Historyczno-Geograficznego Ziem Polskich w Średniowieczu. Słownik województwa krakowskiego obejmuje - w układzie alfabetycznym - hasła dotyczące miejscowości i obiektów fizjograficznych stołecznej prowincji Królestwa Polskiego w jej przedrozbiorowych granicach. W ramach haseł uszeregowane są wszystkie informacje źródłowe na temat danej miejscowości, przede wszystkim o jej ówczesnej przynależności administracyjnej, granicach i warunkach geograficznych, stosunkach własnościowych, lokacjach, przynależności parafialnej i ciekawszych sprawach obyczajowych jej mieszkańców. Chronologiczny zakres słownika wyznaczają z jednej strony pierwsze wzmianki o poszczególnych miejscowościach, z drugiej zaś rok 1530. Zestawiony w słowniku materiał jest w zasadniczym zrębie wyciągiem z ksiąg sądowych grodzkich i ziemskich, znajdujących się w Archiwum Państwowym w Krakowie, oraz z archiwaliów kościelnych. Wydawnictwo to jest niezbędną pomocą naukową w warsztacie badacza późnego średniowiecza i epoki wczesnonowożytnej. W lekturze pomagają mapy i tablice genealogiczne. Słownik opracowano w Instytucie Historii PAN, wydano przy wsparciu finansowym Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki.

Książka „Słownik historyczno-geograficzny województwa krakowskiego w średniowieczu cz. 4. Zeszyt 4 (Mogilice - Mrzygłód Stary)” - oprawa miękka - Wydawnictwo Societas Vistulana.

Książka posiada 272 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Słownik historyczno-geograficzny województwa krakowskiego w średniowieczu..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Słownik historyczno-geograficzny - okładka książki
Słownik historyczno-geograficzny województwa krakowskiego... Waldemar Bukowski (red.), Waldemar Bukowski, Jacek Laberschek, Andrzej Marzec, Maciej Mikuła (red.)
Produkty podobne:
Słownik historyczno-geograficzny - okładka książki
Słownik historyczno-geograficzny województwa krakowskiego... Waldemar Bukowski (red.), Waldemar Bukowski, Jacek Laberschek, Andrzej Marzec, Maciej Mikuła (red.)
Słownik tła Biblii - okładka książki
Słownik tła Biblii J.I. Packer, M.C. Tenney
Słownik biograficzny gubernatorów - okładka książki
Słownik biograficzny gubernatorów i wicegubernatorów... Artur Górak, Jan Kozłowski, Krzysztof Latawiec