pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Słownik frazeologiczny PWN
Tytuł książki:

Słownik frazeologiczny PWN

Autor książki:

Aleksandra Kubiak-Sokół

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788301206185
ISBN: 978-83-0120-618-5
Data: 2019-10-10
35.30  39.00  3.7 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Nowe, zaktualizowane wydanie Słownika frazeologicznego PWN. Autorka odnotowuje zmiany, które dokonały się w polskiej frazeologii w ciągu ostatnich 11 lat.

Słownik:
zawiera ponad 6000 haseł, przykłady ich użycia w tekstach literackich i prasowych. uwzględnia najnowsze zmiany w zasadach pisowni i interpunkcji przyjęte przez Radę Języka Polskiego. jest w pełni zmodernizowany, dostosowany do współczesnych standardów leksykograficznych oraz wyposażony w wykaz skrótów i praktyczne materiały pomocnicze dla korzystających z publikacji. Język polski obfituje w związki frazeologiczne. Niektórych z nich używamy w codziennym komunikowaniu się, bez konieczności wyjaśniania ich znaczenia. Te połączenia wyrazowe są utrwalone przez zwyczaj językowy. Istotny jest fakt, że znaczenie całego frazeologizmu nie jest sumą znaczeń wszystkich wyrazów wchodzących w jego skład. Znaczenia każdego związku frazeologicznego trzeba się zatem nauczyć.

Słownik przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i liceów. Pozwoli im lepiej poznać bogactwo językowe polszczyzny, sposób użycia związków frazeologicznych i ich funkcjonowanie we współczesnym języku. Pomoże w lekturze tekstów, a także w ich pisaniu.

Książka „Słownik frazeologiczny PWN” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2019 r. Cena 35.30 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Słownik frazeologiczny PWN"
Aleksandra Kubiak-Sokół - autor m.in.:
Produkty podobne:
Słownik frazeologiczny - okładka książki
Słownik frazeologiczny Anna Kłosińska (red.)
Wielki słownik frazeologiczny PWN - okładka książki
Wielki słownik frazeologiczny PWN z przysłowiami Anna Kłosińska, Elżbieta Sobol, Anna Stankiewicz (red.)