pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek
książka:

Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 210x280 mm
EAN: 9788381441476
ISBN: 978-83-8144-147-6
Data: 2019-03-26
23.06  36.00  12.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek - Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka - opis książki:

To absolutnie niezwykła publikacja. To drugie wydanie bestsellerowego słowniczka ortograficznego uwielbianej przez dzieci Cecylki Knedelek.

Literki ułożone są alfabetycznie dużą i przejrzystą czcionką. Przy każdej z nich jest krótkie, pełne humoru opowiadanie o Cecylce. Następnie ciekawy i zwariowany obrazek z Cecylką i jej przyjaciółmi w roli głównej. Przy każdej ilustracji wypisane są różne wyrazy zaczynające się na daną literkę. Następnie jest słowniczek. Dalej kolejna literka, kolejne opowiadanie, kolejna ilustracja i spis wyrazów i tak z całym alfabetem :)
Na końcu Słowniczka znajduje się dodatek, a w nim same ciekawostki, których może nauczyć się dziecko, między innymi kontynentów, kolorów, liczenia, odmian takich jak "trzecia", "pięcioro", "dwuletnia", "jednodniowy", "czteropiętrowy", "para", "trojaczki" itd. Są również dni tygodnia, miesiące, pory roku, czas, pory dnia, święta, zwroty grzecznościowe oraz skróty. To naprawdę wspaniały dodatek z całą masą pomocnych i wspaniale obrazujących wszystko ilustracji.

Książka stanowi idealny prezent nie tylko dla małych intelektualistów, pogromców ortograficznych byków, ale wszystkich dzieci, nawet tych, które już piszą i uczą się ortografii. Korzystanie z tego słownika wyrabia w dzieciach nawyk sprawdzania trudniejszych słów, przez co szybciej je przyswajają i zapamiętują. Zapamiętanie pisowni ułatwią także bogate, pełne szczegółów ilustracje, które są śmieszne, czy wręcz zwariowane. Słowniczek jest uzupełniony o najważniejsze zasady ortograficzne, które można, a nawet trzeba wykorzystywać w nauce ortografii.

Okładka jest twarda, a książka szyta i bardzo wytrzymała. Na wiele wspólnych lat?

Książka „Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek” - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność.

Książka posiada 272 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek"
Joanna Krzyżanek, Zenon Wiewiurka - autor m.in.:
Produkty podobne: