pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Słońce i cień

Autor książki:

Ake Edwardson

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarna Owca
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 120x187 mm
EAN: 9788380153813
ISBN: 978-83-8015-381-3
Data: 2016-05-19
Cena wydawcy: 24.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Inspektor Erik Winter przebywa na południowym wybrzeżu Hiszpanii. Ale nie na wakacjach. Pojechał tam odwiedzić ojca, który leży na oddziale intensywnej opieki w miejscowym szpitalu po ostrym ataku serca. Trudne dni w słońcu pozwalają Erikowi Winterowi zastanowić się nad własnym życiem przyszłością - za trzy miesiące nadchodzi nowe millennium, jemu wkrótce stuknie czterdziestka, a narzeczona oczekuje ich wspólnego dziecka.

Tymczasem w Göteborgu na zachodnim wybrzeżu Szwecji dochodzi do podwójnego morderstwa. Kiedy Winter wraca do miasta, wraz z kolegami musi rozwikłać zagadkę, której rozwiązanie wydaje się z każdym krokiem coraz okropniejsze. Od samego początku morderca dał policji coś w rodzaju "przewodnika". Kiedy zagrożenie sięga rodziny Wintera, inspektor zdaje sobie sprawę, że to śledztwo jest o wiele bardziej złożone, niż ktokolwiek się spodziewał, i że od samego początku był częścią tej makabrycznej gry.

"...Edwardson przykuwa uwagę czytelnika sugestywnymi mistrzowskimi podpowiedziami. "Słońce i cień" to książka, która kusi, by ją przeczytać (...) międzynarodowej klasy (...) Tuż przed lekturą "Słońca i cienia" skończyłem najnowszą powieść kryminalną Elisabeth George, również psychologiczną i ambitną literacką. Mogę tylko powiedzieć, że słynna koleżanka może, co najwyżej czyścić buty Edwardsonowi!" Jan Ceder, "GT" "...napięcie rośnie powoli, książka jest subtelna, sugestywna i pewnie napisana..." - Nils Schwartz, "Expressen"

Książka "Słońce i cień" - Ake Edwardson - oprawa miękka - Wydawnictwo Czarna Owca. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2016 r.