pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Słodki smak pomarańczy

Autor książki:

Peter Moore

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788376421773
ISBN: 978-83-7642-177-3
Data: 2013-08-09
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Peter Moore, niepokorny pogromca włoskich dróg tęskni za Italią, którą poznał podczas swoich wymarzonych wakacji. Ponownie ulega pokusie i decyduje się na kolejną szaloną wyprawę na starej vespie w miejsca, w które nie docierają tłumy turystów.

Celem jego podróży są najpiękniejsze włoskie wyspy - Sycylia, Sardynia, Elba, a na deser zostawia sobie Wieczne Miasto - Rzym. Na wściekle pomarańczowej vespie o imieniu Marcello - równie eleganckiej i stylowej co słynny Marcello Mastroianni - Peter jedzie przez okolice, których piękno zapiera dech w piersiach. Spotyka ciekawych ludzi i odkrywa Włochy jakich nie opisują najlepsze przewodniki. Gdziekolwiek się zjawia na swoim skuterze, barmani fundują mu piwo, kobiety wpadają w zachwyt, kierowcy trąbią, a policjanci dmuchają w gwizdki.

Marcello dawał mi pewność siebie. Jego żywy pomarańczowy kolor, białe paski i lśniące chromem wykończenia były tak niezwykłe, że każdy musiał przyznać, że prezentuje się niezwykle szykownie. A ponieważ byłem kierowcą tego skutera, więc także świetnie wyglądałem.

Peter przekonuje się, że vespa - ten najbardziej włoski z włoskich pojazdów - pozwala mu odkrywać prawdziwe oblicze tego fascynującego, kochającego śmiech i zabawę kraju.

Książka "Słodki smak pomarańczy" - Peter Moore - oprawa miękka - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2013 r.