pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Slajdy z kucykami
Tytuł książki:

Slajdy z kucykami

Autor książki:

Małgorzata Januszewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 21 s.
Wymiar: 240x165 mm
EAN: 9788320556155
ISBN: 978-83-2055-615-5
Data: 2016-01-08
Cena wydawcy: 31.50 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Po co komu poezja i trochę prozy
Po co komu poezja i trochę prozy 19.08 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Gdy witają się dusze. Poezja i
Gdy witają się dusze. Poezja i proza 16.54 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Zapisane marzeniami. Liryki
Zapisane marzeniami. Liryki 10.93 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Sex machine i inne. Seria: Nasze
Sex machine i inne. Seria: Nasze dramaty 31.64 zł pozycja dostępna!

Slajdy z kucykami - Małgorzata Januszewska - opis książki:

Małgorzata Januszewska ma trzy pasje: eksploruje wyczarowane przez naturę krainy, prowadzi warsztaty kreatywne i przenosi myśli na papier, tworząc dla dużych i małych. Co jest ważniejsze? Nie potrafi stwierdzić - wyciąganie pierwiastków algebraicznych jest dla niej obce. Wie tylko, że od znieczulicy dzieli ją 180o, które może pokonać - dialogiem. Dialog ten, w postaci poezji i prozy, dostrzeżono na 15 ogólnopolskich i 2 międzynarodowych konkursach literackich w latach 2013-15: XXXVI OKP im. H. Poświatowskiej (I nagroda), XI OKL im. Sz. Asza (II nagroda), VI OKL O różę Karoliny (II nagroda), XIX OKL im. R. Miklaszewskiego (III nagroda), XXV OKP O Laur Opina (nagroda tematyczna), XIX OKP im. M. Czychowskiego, XIII OKP im. C. K. Norwida (wyróżnienia) i innych.

Jest obecna w kilkunastu antologiach, m.in: "Dalej- alej" ( Pruszków 2015), "Ziemia najbliższa" (Łosice 2014), "Malowane słowem" (Szczecinek 214), "Dwaj najwięksi tyrani ziemi..." (Turek 2015), "Człowiek i droga" (Nowy Sącz 2014), a także prasie literackiej: Akant i CML Galeria. Efektem współpracy z Krzysztofem Pierzgalskim jest wydany w 2012 r. album biograficzny "Rudzierze" oraz reportaż z Łemkowszczyzny pt. "Ślady", wyróżniony w II Konkursie im. E. Strzeleckiego "Człowiek ponad granicami", zamieszczony w 2015 r. na portalu National Geographic Traveler.

Jak powstały "slajdy z kucykami"?
Kiedy w ubiegłym wieku usłyszałam na wykładzie z psychologii zdanie: "kończy się nasze człowieczeństwo, gdy przestajemy pytać d l a c z e g o?", poczułam się rozgrzeszona. Z maniakalnej skłonności do rozdwajania włosa na czworo. I dziecinnej radości, gdy czasem uda się rozgryźć coś więcej, niż pestkę winogron.

Ta książka to próba objęcia spójnym ramieniem skrawków - odciśniętych niczym pieczęć - w szufladach pamięci, pełnej zmysłów. Przytulenie ich, mimo rosnącej odległości i upływu czasu. Dla zrozumienia nie tylko własnej podlaskiej genezy.

Książka „Slajdy z kucykami” - oprawa miękka - Wydawnictwo Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza. Książka posiada 21 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Małgorzata Januszewska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: