pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Śladami Josepha Ratzingera

Autor książki:

Alessandra Borghese

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Duc in altum
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 102 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788360710067
ISBN: 978-83-6071-006-7
Data: 2008-01-30
20.03  29.00  8.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni
Nie jest to zwyczajna książka o Papieżu. Nie jest to typowa książka historyczna, roszcząca sobie prawo do miana naukowej biografii. Nie jest to także analiza twórczości teologicznej profesora Ratzingera, lecz raczej wciągające, utrzymane w bardzo osobistym tonie opowiadanie, które z serdeczną ciekawością prowadzi czytelnika do miejsc, w których obecny Papież urodził się i wzrastał, w których dojrzewał jako kapłan i człowiek. Jest ono zapisem podróży z notesem i aparatem fotograficznym w ręku po ziemi Josepha Ratzingera, gdzie zapewne spędziłby ostatnie dni swego życia, gdyby nie został powołany na Stolicę Piotrową. Jest to książka zawierająca wiele głębokich refleksji, silnie zabarwiona emocjonalnie, obfitująca w spotkania z ludźmi bliskimi Benedyktowi XVI, nierzadko związanymi z nim więzami przyjaźni, którzy pomagają odkryć mniej znane strony jego niezwykłej, bogatej osobowości. Alessandra Borghese z zaangażowaniem poznaje rodzinną ziemię Josepha Ratzingera – Bawarię: wędruje po jej ścieżkach, przemierza łąki i lasy, udaje się do wielu starożytnych miasteczek, zwiedza piękne barokowe kościoły i słynne sanktuaria maryjne. W ten sposób odkrywa, że wielkość,niezłomność i siła duchowa Papieża mają swoje źródło głównie w otrzymanej od rodziny i przyjaciół miłości, dzięki której są one mocno zakorzenione w kulturze kraju tętniącego życiem i przesiąkniętego wiarą. Owocem tej niezwykłej podróży śladami Ratzingera jest portret człowieka budzącego powszechną sympatię, dumnego ze swojej tożsamości, ukształtowanego duchem głębokiej religijności, przeżywanej i świadczonej każdego dnia własnym życiem, i właśnie dlatego zdolnego do otwarcia się na świat.

Księżniczka Alessandra Borghese, jest przedstawicielką jednego z najbardziej znanych rodów arystokratycznych Europy, popularną dziennikarką, pisarką i organizatorką wielu imprez kulturalnych oraz częstym gościem programów telewizyjnych i audycji radiowych. Obecnie mieszka w Rzymie. Współpracowała z pismami "Panorama” oraz "Il Tempo”. W tej chwili pisze na łamach tygodników "Gente” i "Style” oraz dziennika "Corriere della Sera”. Jest autorką bestsellerów książkowych, m. in.: "Noblesse oblige” (Mondadori 2001), "Con occhi nuovi” (Piemme 2004), "Sette di Dio” (Piemme 2006), "Ritorno in India” (Piemme 2006). Jej dzieła są tłumaczone i wydawane w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, portugalskim i japońskim. Alessandra Borghese prowadzi także szeroko zakrojoną działalność społeczną i charytatywną, m. in. pomaga potrzebującym w Lourdes oraz jest członkiem zarządu fundacji "Lateranum” wspierającej działalność Uniwersytetu Laterańskiego.

Książka "Śladami Josepha Ratzingera" - Alessandra Borghese - oprawa miękka - Wydawnictwo Duc in altum. Książka posiada 102 stron i została wydana w 2007 r. Cena 20.03 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dewocja - okładka książki

Dewocja

ks. Andrzej Zwoliński
Produkty podobne:
Duch liturgii - okładka książki

Duch liturgii

kard. Joseph Ratzinger