pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Skuteczni Święci. Święty Gerard Majella
Tytuł książki:

Skuteczni Święci. Święty Gerard Majella

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 64 s.
Wymiar: 115x165 mm
EAN: 9788381311397
ISBN: 978-83-8131-139-7
Data: 2019-07-09
6.30  7.95  1.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Rodzina Skutecznych Świętych stale się rozrasta. Tym razem poznamy św. Gerard Majellę, włoskiego zakonnika ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów).
Przyszły święty przyszedł na świat w niewielkim miasteczku na południu Włoch, w Muro Lucano, 6 kwietnia 1726 r. Odszedł do Pana 16 października 1755 roku. Gerard nie miał dobrego zdrowia, ale otrzymał od Boga inne dary szczególne. Wiadomo było, że zna myśli innych, zanim ci je wypowiedzą. Wykorzystywał to w tym celu, że w ogromnym posłuszeństwie wobec przełożonych wykonywał te polecenia, które ci mu zlecili, i te, których nie zdążyli mu jeszcze zlecić, gdyż ledwie o nich pomyśleli. Pomagał też wielu ludziom w rachunku sumienia. Otrzymał dar bilokacji. Już za życia czynił cuda i uzdrawiał.
Gerard Majella czczony jest jako patron wyboru życiowego młodych ludzi, których wspiera w trudnych decyzjach. Wspomaga grzeszników w rzetelnym rachunku sumienia. Pomaga tym, którzy szukają Boga, a którzy dzięki niemu odnajdują się w wierze. Jest opiekunem matek i kobiet w stanie błogosławionym, a także dzieci i całych rodzin.
W książeczce w serii Skuteczni Święci tradycyjnie znajdziemy szczegółową historię życia św. Gerarda, poznamy też, jak rozwijał się jego kult.
Bardzo ważną częścią tej serii są modlitwy za przyczyną konkretnego świętego, ułatwiające osobistą z nim relację i dotarcie do Boga. W prezentowanej książeczce znajdziemy nowennę i litanię do św. Gerarda, akt zawierzenia całej rodziny za jego pośrednictwem, a także modlitwę kobiety w intencji poczęcia dziecka czy modlitwę matki w zagrożeniu ciąży i wiele innych.
Wszystkie książki z serii posiadają nihil obstat władz duchownych.

Książka "Skuteczni Święci. Święty Gerard Majella" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 64 stron i została wydana w 2019 r. Cena 6.30 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wielka mistyczka Natuzza - okładka książki

Wielka mistyczka Natuzza

o. Angel Pena OAR
Produkty podobne:
Różaniec ze św. Gerardem Majellą - okładka książki

Różaniec ze św. Gerardem Majellą

Magdalena Kedzierska-Zaporowska
Droga krzyżowa ze św. Gerardem - okładka książki

Droga krzyżowa ze św. Gerardem Majellą

Magdalena Kędzierska-Zaporowska (red.)