pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Skarga Utraconych Ziem. Cykl 2. Rycerze łaski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Egmont
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 234x312 mm
EAN: 9788328149427
ISBN: 978-83-2814-942-7
Data: 2021-03-23
84.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zbiorcze wydanie kontynuacji bestsellerowego cyklu Skarga Utraconych Ziem, klasycznej sagi fantasy, autorstwa Grzegorza Rosińskiego, twórcy Thorgala. Pierwszy cykl składał się z czterech tomów i opowiadał o objęciu tronu Sudenne ów przez młodą Sioban oraz o jej zmaganiach ze złym magiem Bedlamem. Drugi cykl przenosi czytelnika w przeszłość. Przed epoką Sioban na Utraconych Ziemiach żyli Rycerze Łaski, którzy usiłowali oczyścić wyspę z dawnych demonów, stworzonych przez pierwsze mieszkanki tych ziem, czarownice. Morigany były najstraszliwszymi z czarownic - żywiły się ludzkim mięsem, a swoje przerażające oblicza maskowały pod postaciami młodych dziewcząt. Zadomowionej wśród ludzi Moriganie bez trudu udawało się uśmiercić wielu nieszczęśników, zanim Rycerze Łaski zdołali ją wytropić i zabić. Wszystko się zmienia, gdy jedna z nich, dotknięta Łaską, odradza się jako dobra czarodziejka i pragnąc uratować ludzi przed krwiożerczymi siostrami, zdradza Rycerzom Łaski sekrety czarownic. Dwaj rycerze - doświadczony Sill Valt i młodzieniec Seamus - przyszły mentor Sioban - zostają wysłani do odszukania owej czarodziejki. Na ich drodze stają siły ciemności nasłane przez Morigany?
Wewnątrz albumu znajdują się cztery tomy cyklu drugiego pt. Rycerze Łaski: Morigany, Gwinea Lord, Czarodziejka Sanctus i Sill Valt oraz wstęp i dodatkowe szkice. Rysunki stworzył tym razem bejgijski artysta Phillippe Delaby. Lubujący się w konwencji realistycznej twórca zaproponował odmienną od Rosińskiego wizję plastyczną, ale trzeba mu oddać, że absolutnie nie gorszą. Szczególnie zachwyca precyzja, z jaką zostały oddane detale świata przedstawionego, np. architektura, a także kolory idealnie odzwierciedlające opisaną aurę i przyrodę. Autorem scenariusza jest podobnie jak w cyklu pierwszym Jean Dufaux. Dzięki gwałtownym zwrotom akcji i dynamice obrazów komiks ten ogląda się jak film.

Książka "Skarga Utraconych Ziem. Cykl 2. Rycerze łaski" - oprawa twarda - Wydawnictwo Egmont. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2021 r. Cena 84.10 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.