pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Skarga kasacyjna. Dostępność w postępowaniu cywilnym
Tytuł książki:

Skarga kasacyjna. Dostępność w postępowaniu cywilnym

Autor książki:

ks. Tadeusz Zembrzuski

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 552 s.
EAN: 9788376206202
ISBN: 978-83-7620-620-2
Data: 2011-04-19
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Postępowanie sądowoadministracyjne
Postępowanie sądowoadministracyjne 58.90 zł pozycja dostępna!

Skarga kasacyjna. Dostępność w postępowaniu cywilnym - ks. Tadeusz Zembrzuski - opis książki:

Skarga kasacyjna. Dostępność w postępowaniu cywilnym jest opracowaniem, w którym całościowo omówiono problematykę ograniczeń i rozwiązań wpływających na dostęp do postępowania kasacyjnego przed Sądem Najwyższym.
Skarga kasacyjna, ukształtowana jako nadzwyczajny środek zaskarżenia przysługujący od prawomocnych orzeczeń sądów drugiej instancji, cieszy się dużym zainteresowaniem w praktyce. Problematyka postępowania kasacyjnego wywołuje jednak rozbieżności, wątpliwości i trudności interpretacyjne. Bywa przedmiotem nieporozumień, pomyłek i kontrowersji, które przekładają się zarówno na wzmożoną dyskusję o charakterze teoretycznym i naukowym, jak i na rozstrzygnięcia w konkretnych sprawach cywilnych.
Książka adresowana jest zarówno do teoretyków, jak i praktyków prawa, którzy występują lub mogą występować w sądowym postępowaniu kasacyjnym w sprawach cywilnych.
Pierwsze wydanie książki otrzymało nagrodę w konkursie Przeglądu Sądowego na książkę prawniczą najbardziej przydatną w praktyce wymiaru sprawiedliwości. Trzecie wydanie zostało rozszerzone, zmodyfikowane i zaktualizowane zgodnie z obowiązującym stanem prawnym.

Książka „Skarga kasacyjna. Dostępność w postępowaniu cywilnym” - oprawa twarda - Wydawnictwo LexisNexis. Książka posiada 552 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
ks. Tadeusz Zembrzuski - autor m.in.: