pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Skarby ludzkości
książka:

Skarby ludzkości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Mak
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 234x297 mm
EAN: 9783939991335
ISBN: 9783939991335
Data: 2009-05-04
Cena wydawcy: 69.90 złpozycja niedostępna

Skarby ludzkości - Henning Aubel, dr Stefan Eisenhofer, Natalie Goltenboth, Karin Guggeis, Gabriele Intemann - opis książki:

158 dokumentów z listy światowego dziedzictwa UNESCO Księgi, rękopisy, partytury, archiwa fotograficzne, dźwiękowe i filmowe Kto decyduje dzisiaj, o czym będziemy pamiętać jutro? Program UNESCO Memory of the World próbuje dać odpowiedź na to pytanie. Równolegle do listy światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, UNESCO tworzy światowy rejestr, w którym zostają umieszczone wybrane, unikatowe dokumenty: wartościowe książki, rękopisy, partytury, malowidła, nagrania dźwiękowe i filmowe.
Celem rejestru jest zachowanie ważnych dla współczesnej historii dokumentów, zostawiających ślad po wybitnych wydarzeniach politycznych, społecznych, religijnych i kulturalnych. Jak również takich, które same w sobie stanowiły przełom w historii ludzkości.
Obecnie rejestr obejmuje 158 dokumentów z całego świata w tym: haftowana tkanina z Bayeux, 21 postulatów Solidarności, archiwa kolonialne z Beninu, Senegalu i Tanzanii, kodeks Azteków w Meksyku, archiwa z getta Warszawskiego, najstarszy zachowany manuskrypt Koranu z Uzbekistanu, biblię Gutenberga, bajki Braci Grimm.
W książce ?Pamięć ludzkości? po raz pierwszy wszystkie te 158 zarejestrowanych dokumentów zostało zebranych w jeden zbiór i opatrzonych fotografiami.
Dzięki temu unikaty, które składowane są na co dzień w różnych archiwach, bibliotekach i muzeach na całym świecie, zostaną udostępnione publiczności w postaci jednej pozycji wydawniczej.

Książka Skarby ludzkości - oprawa twarda - Wydawnictwo Mak.

Książka posiada 160 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Skarby ludzkości"