pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Skandal w stolicy nudy

Autor książki:

Paweł Beręsewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Literatura
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788376728957
ISBN: 978-83-7672-895-7
Data: 2020-07-27
19.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Nocny wypadek cysterny z czekoladą burzy spokój w sennych Owczynach. Setki tysięcy złotych płyną po asfalcie z tonami słodkiej masy. W miasteczku huczy od plotek. Czy na pewno winien był pech i trudne warunki na drodze? A może plan "wypadku" zrodził się w czyjejś głowie? Może to, co dla jednych było stratą, innym przyniosło korzyści? Takie pytania spędzają sen z oczu dwunastoletniego Grześka Marchfelda. Czy klucz do prawdy kryje się w Starym Sierocińcu, fabryce o wdzięcznej nazwie "Owieczka", tajemniczej fundacji, amatorskim teatrze, zakładzie karnym? A może mózg ciemnej intrygi pracuje jeszcze gdzie indziej?

****

Nie ma co płakać nad rozlaną czekoladą! Nie wszystko stracone, przeciwnie! Pozornie nudne miasteczko staje się sceną efektownych zdarzeń, słodkich tajemnic i gorzkich intryg. A wszystko dzięki Wytwórni Pralin i Czekolad Owieczka. Tak, bo małe Owczyny czekoladą stoją albo płyną? Ponadto dojrzewają tu poważne teatralne plany, sztuka pełna emocji i pierwsze prawdziwe przyjaźnie - niepozbawione wzlotów i upadków. Grzesiek i Oskar doskonale o tym wiedzą. Gdy przygotowania do konkursowego spektaklu nabierają kolorów, czekoladowy dramat uderza z całą mocą w kluczową aktorkę. Nie pozostaje nic innego jak tylko rzucić się w wir słodkiego śledztwa, które zaprowadzi ich w niejeden ślepy zaułek. Znane i cenione osoby pokażą nowe oblicze. A finał zaskoczy jak chili w mlecznej czekoladzie, bo pozory często mylą, a najciemniej bywa pod latarnią? Dynamiczna akcja, humor, zaskakujące zwroty akcji i plejada nietuzinkowych bohaterów - najlepsza receptura na świetną powieść! Agnieszka Hałubiec

Książka "Skandal w stolicy nudy" - Paweł Beręsewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Literatura. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2020 r. Cena 19.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.