pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Siły zbrojne państw Afryki Północnej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 148 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788311158153
ISBN: 978-83-1115-815-3
Data: 2020-01-31
28.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Celem monografii jest opis stanu obecnego i roli sił zbrojnych w państwach Afryki Północnej, która obejmuje Algierską Republikę Ludowo-Demokratyczną, Arabską Republikę Egiptu (z wyłączeniem półwyspu Synaj znajdującego się na kontynencie azjatyckim), Islamską Republikę Mauretańską, Królestwo Marokańskie, Libię oraz Republikę Tunezyjską z uwzględnieniem szeroko rozumianych aspektów politycznych i kulturowych, które wpływają na rzeczywistą pozycję armii w tych krajach. Wymienione państwa mieszczą się w definicjach Afryki Północnej oraz pojęciu Maghrebu (z wyłączeniem Egiptu).
W każdym z sześciu państw stan i możliwości rozwoju sił zbrojnych są różne. Wszystkie wymienione organizmy państwowe doświadczyły też w różnoraki sposób Arabskiej Wiosny. Ponadto państwa te stanowiły w ostatnich kilku latach rosnący rynek uzbrojenia i dokonywały istotnych zmian jakościowych w swoich siłach zbrojnych. Algieria, Egipt, Mauretania, Maroko i Tunezja do dziś zmagają się ze skutkami niestabilności politycznej spowodowanej reperkusjami Arabskiej Wiosny i wojną domową w Libii. Ponadto we wszystkich wymienionych państwach zagrożeniem dla rządzących są Al-Kaida oraz bojownicy identyfikujący się z tzw. Państwem Islamskim, co stanowi kolejny wspólny mianownik dla opisywanego regionu.

Książka "Siły zbrojne państw Afryki Północnej" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 148 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.22 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]