pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Silvestre

Autor książki:

Wagner Willian

Dane szczegółowe:
Wydawca: timof i cisi wspólnicy
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 190x165 mm
EAN: 9788367440035
ISBN: 978-83-6744-003-5
Data: 2023-03-24
53.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W 1845 roku amerykański pisarz Henry David Thoreau postanowił przenieść się do lasu, gdzie własnymi rękami zbudował dom i meble, z zamiarem życia z absolutnym minimum cywilizacji i w pełnym kontakcie z naturą. Tym, co go pchnęło do tego działania, była potrzeba zrozumienia zmian, jakie przechodziło ówczesne społeczeństwo, a także zbadania podstawowych potrzeb życiowych człowieka.

Nie odizolował się jednak całkowicie od społeczeństwa. Przyjmował gości, tam, gdzie sam spędził dwa lata w absolutnym kontakcie z naturą i książkami, zastanawiając się nad wolnością i egzystencją, która w miastach przyspieszyła tempa, wraz z postępującą industrializacją i urbanizacją. Rezultatem tego społecznego i duchowego eksperymentu, opartego na samowystarczalności, był Walden, czyli życiu w lesie, poetycki manifest, który autor opublikował w 1854 roku.

W 2019 roku Wagner Willian, wielokrotnie nagradzany autor, opuścił dom Thoreau z nowymi przemyśleniami. Brazylijski artysta komiksowy dostarcza czytelnikom wciągające i refleksyjne dzieło sztuki.

W Silvestre śledzimy podróż starego myśliwego, podczas której krzyżują się legendy i opowieści o wymarłych bóstwach, relacje między człowiekiem i naturą oraz szacunek dla tego, co może nam dać ziemia i co sami jesteśmy w stanie jej zaoferować. Myśliwy w zaciszu swojej chaty piecze ciasto. Jego aromat przekracza pamięć, mury i las, przyciągając dzikie zwierzęta i fantastyczne stworzenia, szykując nas do wielkiej, dzikiej i rytualnej celebracji.

Wszystko, czego nie da się udomowić i pozostanie w swym naturalnym habitacie z dala od wpływu człowieka, zostanie dzikie, czyli Silvestre pisze Willian.

Książka "Silvestre" - Wagner Willian - oprawa miękka - Wydawnictwo timof i cisi wspólnicy. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2023 r. Cena 53.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.