pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sieci oburzenia i nadziei. Ruchy społeczne w erze internetu
Tytuł książki:

Sieci oburzenia i nadziei. Ruchy społeczne w erze internetu

Autor książki:

Manuel Castells

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 143x205 mm
EAN: 9788301173494
ISBN: 978-83-0117-349-4
Data: 2013-09-10
52.72  59.00  6.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Lata 2011 2012 były okresem wielu gorących wystąpień i niepokojów społecznych na całym świecie. Od rewolucji, jaka przetoczyła się przez północną Afrykę, przez hiszpański ruch indignadas, po okupowanie przestrzeni w Stanach Zjednoczonych przez ruch Occupy Wall Street - wszystkie te formy mobilizacji obywatelskiej miały jeden wspólny mianownik: ich celem była zmiana reguł gry.

Najnowsza książka Manuela Castellsa jest poświęcona właśnie tym rewolucjom i ruchom społecznym. Castells, wykorzystując wypracowane siebie w pracy Władza komunikacji narzędzia analityczne, krytycznie przygląda się nowym wystąpieniom, odbywającym się z jednej strony w autonomicznej przestrzni internetu, z drugiej zaś na placach i głównych ulicach miast. Ich cechą charakterystyczną jest wykorzystanie nowych środków komunikacji, takich jak portale społecznościowe. Nieprzypadkowo o rewolucjach na północy Afryki mówi się twitterowe rewolucje, a oburzeni są wszędzie - nie tylko na Wall Street. Sieci oburzenia i nadziei nie znają bowiem granic politycznych, tak jak nie znają ich marzenia o lepszym jutrze.

Ruchy społeczne zawsze były - i nadal są - motorem zmiany społecznej. Zwykle pojawiają się w wyniku kryzysu, który sprawia, że życie codzienne większości ludzi staje się nie do zniesienia. Napędza je głęboka nieufność do instytucji politycznych na czele społeczeństwa. Kiedy pogorszeniu warunków materialnych towarzyszy kryzys legitymizacji władzy, zarządzającej sprawami publicznymi, ludzie przejmują inicjatywę i angażują się w działania zbiorowe [...], żeby bronić swoich żądań, a ostatecznie zmienić rządzących, a nawet reguły kształtujące ich życie .

[z tekstu]

Książka "Sieci oburzenia i nadziei. Ruchy społeczne w erze internetu" - Manuel Castells - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2012 r. Cena 52.72 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Manuel Castells - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Europa kosmopolityczna - okładka książki

Europa kosmopolityczna

Ulrich Beck, Edgar Grande
Produkty podobne:
Warszawa - czyje jest miasto? - okładka książki

Warszawa - czyje jest miasto?

Bohdan Jałowiecki, Elżbieta A. Sekuła, Maciej Smętkowski, Anna Tucholska
Koniec tysiąclecia - okładka książki

Koniec tysiąclecia

Manuel Castells
Bunt czy rewolucja? Przemiany na - okładka książki

Bunt czy rewolucja? Przemiany na Bliskim Wschodzie...

Katarzyna Górak-Sosnowska, Katarzyna Pachniak (red.)
Karta Prekariatu - okładka książki

Karta Prekariatu

Guy Standing