pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Sekrety Wielunia, Praszki i Wieruszowa

Autor książki:

Magdalena Kopańska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księży Młyn
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377293997
ISBN: 978-83-7729-399-7
Data: 2017-12-05
28.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Istnieją miejsca, tylko pozornie zwyczajne. Może to być zwykła drewniana stodoła stojąca na jednym z podwórek. Ale kiedy podejdziesz bliżej, zobaczysz, że w pustej stodole wykopano wielki dół i ukryto w nim cenne dzwony z kościoła w Lututowie. Może to być pozornie zwyczajny blok mieszkalny z lat 60. przy ulicy Ewangelickiej 1 w Wieluniu, ale kiedy zaczniesz o niego pytać, okaże się, że nikt nie chce z Tobą rozmawiać. Skrywa bowiem pewną tajemnicę?
Są ludzie, tylko pozornie zwyczajni. Może to być zamożny przechodzień spotkany na jednej z wieluńskich zatłoczonych uliczek. Istnieje spora szansa, że zaglądając do jego kieszeni, natrafisz na 500-złotowy banknot. Na jego awersie po lewej stronie będzie znajdować się podobizna Tadeusza Kościuszki. Nadruk wykonano w kolorze szaro-fioletowym, a cały banknot będzie nieco zielonkawy. Ktoś wpadł na genialny plan jego podrobienia w Gaszynie. Może to być wójt Praszki Wit Szper przemykający w ciemnościach. Przecież go znasz, ufasz mu? Ale gdy podejdziesz bliżej, zobaczysz, co tak nerwowo ukrywa. Podobno kasa wkładowo-pożyczkowa świeci pustkami? Pieniądze z pewnością zaprowadzą Cię do Salwiana Jakubowskiego, Rockefellera z Wieruszowa. Bo karierę od pucybuta do milionera można zrobić nie tylko w Ameryce!
Poznaj miejsca, które przez lata ukrywały swoje historie. Stań się świadkiem niesamowitych wydarzeń. Spotkaj mieszkańców mających dwie twarze. Przeczytaj Sekrety Wielunia, Praszki i Wieruszowa. Tajemnic jest tak wiele?

Książka "Sekrety Wielunia, Praszki i Wieruszowa" - Magdalena Kopańska - oprawa twarda - Wydawnictwo Księży Młyn. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2017 r. Cena 28.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.