pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sekrety Florencji

Autor książki:

Katarzyna Nowacka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 144x205 mm
EAN: 9788381038102
ISBN: 978-83-8103-810-2
Data: 2021-08-20
34.50  54.90  20.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dolce vita!
Nie jest to klasyczny przewodnik. Raczej nieśpieszny spacer po Florencji, w czasie którego odwiedzamy przede wszystkim miejsca mniej popularne wśród turystów. Autorka dzieli się zbieranymi przez lata opowieściami, legendami i ciekawostkami (w tym dotyczącymi lokalnej kuchni). Gdzie jest najpiękniejsza panorama Jak przygotować ribollitę Na którym moście ukryto skarb Kto (dosłownie) stracił głowę Jakie zwierzę żyło w ogrodzie Boboli Kim była najpiękniejsza kobieta renesansu
Miasto, jakiego nie znacie!
Początkowo byłam wobec Florencji niechętna.

Z toskańską stolicą jest trochę jak ze zjawiskowo piękną kobietą. Człowiek w duchu ją podziwia, ale jednocześnie myśli sobie, jak bardzo musi być zarozumiała, nieprzystępna, jak bardzo patrzy na wszystkich z góry.

Pokochałam to miasto w pewien paskudny, marcowy dzień. Wydało mi się wtedy naturalne. To właśnie tamtego dnia po raz pierwszy usłyszałam opowieści o mentalności florentyńczyków, o roventino, o stuku końskich kopyt o bruk, o chłoptasiach rzucających niewybredne żarty.

Nagle ta pyszna i dumna Florencja wydała mi się kimś bardzo bliskim.

Katarzyna Nowacka - blogerka, fotografka, miłośniczka Włoch, slow life i trekkingu. Od 2007 roku związana z Toskanią. W 2013 roku zdecydowała się zostawić Warszawę i zamieszkać w maleńkim miasteczku w prowincji Florencja. O swoim włoskim życiu opowiada na blogu Dom z Kamienia. W wolnym czasie wędruje po Florencji i Apeninach w poszukiwaniu miejsc oraz historii nieznanych.

Książka "Sekrety Florencji" - Katarzyna Nowacka - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2021 r. Cena 34.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]