pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sekretny dziennik lasu

Autor książki:

Przemysław Barszcz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 145x215 mm
EAN: 9788380793781
ISBN: 978-83-8079-378-1
Data: 2018-07-27
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Sekretny dziennik lasu
Lasy zajmują 30% terytorium Polski .W ciągu ostatnich 20 lat przybyło pół miliona hektarów drzewostanu. Ale - czy potrafimy to docenić i dobrze odczytujemy sygnały, które wysyła do nas natura z głębi leśnych ostępów? Przemysław Barszcz, leśnik, dziennikarz i pisarz, niestrudzony badacz ojczystej przyrody, zaprasza nas do największej sieci społecznościowej. Zajrzyjmy na blogi pisane przez drzewa, zwierzęta i ekosystemy.

Co można odkryć w leśnym Archiwum X?
Dlaczego las wymienia co roku baterie słoneczne na nowy model?
Czy muchy mogą zapylać kwiaty?
Który pustelnik uwielbia żywić się grzybami?
Kogo terroryzują sikory?
Nieustająca inwazja obcych. Przekradają się nocami w ładowniach statków, czają się w mroku wagonów kolejowych i kontenerów. Pasażerowie na gapę, śmiertelne zagrożenie dla lokalnej autonomii. Obce grzyby, skorupiaki, nasiona, owady, ryby, a nawet ssaki dokonują inwazji, zmieniając nasz ekosystem.

Wilki u bram. Kundelek, łotrzyk ze schroniska. Z jednej z eskapad w centrum Krakowa pupil nie wrócił - kilka kilometrów od Rynku Głównego, Sukiennic i hejnału zjadły go wilki. Las wdarł się przemocą do miasta.

Zawilec - świadek nieśmiertelności. Kiedy jego stare kłącze obumiera, wyrasta z niego kolejne, przejmujące role poprzednika. Mamy więc do czynienia z jedną i tą samą rośliną, identyczną genetycznie; małe roślinki mogą okazać się starsze od najstarszych drzew w lesie. Czy zawilec jest wieczny, niczym Christopher Lambert w "Nieśmiertelnym?"
Nocne łowy. Lot puszczyka jest bezszelestny, a drapieżnik, niczym amerykański myśliwiec F-22 Raptor, jest dla swoich ofiar niesłyszalny i niewidzialny. "Wyłączenie" świstu skrzydeł daje nocnym drapieżnikom olbrzymią przewagę nad zdobyczą.


"

Książka "Sekretny dziennik lasu" - Przemysław Barszcz - oprawa twarda - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2018 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]