pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sekretne życie zwierząt

Autor książki:

Andrzej G. Kruszewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 148x216 mm
EAN: 9788380626249
ISBN: 978-83-8062-624-9
Data: 2020-05-29
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Poznaj najciekawsze tajemnice zwierzęcego świata.

W życiu codziennym bardzo często posługujemy się epitetami odwołującymi się do nazw zwierząt. Czasem używamy ich niestety w kontekście obraźliwym. Osłem lub baranem nazywamy kogoś upartego. Określenia małpa, suka czy hiena też nie zaliczają się do komplementów. Skojarzenia zwierzęce pojawiają się jednak także w znaczeniu pieszczotliwym. Mamy więc wśród bliskich kotki, pieski, misie, żabki i myszki. Czy takie porównania są zgodne z charakterem zwierząt? Na ile zwyczaje panujące wśród zwierząt możemy odnosić do naszego życia, a zwłaszcza do relacji w rodzinie?
Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego, jest nie tylko miłośnikiem oraz znawcą zwierząt i ich zwyczajów, lecz także uważnym obserwatorem swoich podopiecznych. Sekretne życie zwierząt to zbiór niezwykle interesujących historii zaczerpniętych ze świata zwierząt. Przeczytamy w nim o zwierzęcych macho, silnych samicach oraz idealnych partnerach, ale także o uwodzeniu, dozgonnej wierności, haremach, miłości macierzyńskiej, ustanawianiu hierarchii w stadzie, a nawet o tym, czy zwierzakom zdarzają się skoki w bok.

Książka "Sekretne życie zwierząt" - Andrzej G. Kruszewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2020 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]