pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Scjentyzm i sekularyzm. Jak reagować na niebezpieczną ideologię

Autor książki:

J. P. Moreland

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Prodoteo
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 230x150 mm
EAN: 9788366665194
ISBN: 978-83-6666-519-4
Data: 2021-03-02
26.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Sztywne przywiązanie do scjentyzmu, w przeciwieństwie do zdrowego szacunku dla nauki, jest powszechne w dzisiejszym świecie. Nie prowadzi jednak do lepszego zrozumienia naszego wszechświata, w rzeczywistości bowiem scjentyzm podważa prawdziwą naukę i marginalizuje moralność i religię. W niniejszej książce filozof J. P. Moreland obnaża samobójczy charakter scjentyzmu i daje nam narzędzia pozwalające rozpoznać jego szkodliwą obecność w różnych aspektach kultury, a jednocześnie pozwalające nam pogłębić nasze świadectwo biblijnego chrześcijaństwa i uzbrajające nas w strategie integracji wiary i nauki, jedyną możliwą drogę do prawdziwej wiedzy.
Jeśli kiedykolwiek miałeś pokusę, aby odrzucić poglądy moralne, filozoficzne lub teologiczne, ponieważ byłeś przekonany, że tylko nauka daje prawdziwą wiedzę lub ktoś inny cię do tego nakłaniał byłeś wciągany przez scjentyzm. Ta popularna idea podkopała zaufanie olbrzymiej liczby chrześcijan, ale w Scjentyzmie i sekularyzmie filozof J. P. Moreland zręcznie obnaża jej oszustwo. Z niezwykłą jasnością, wnikliwością i chirurgiczną precyzją porządkuje on zamieszanie, zręcznie obalając pogląd, że tylko nauka może dać wiedzę, podczas gdy wszystko inne to wyłącznie opinia, uczucie czy wiara. W tej książce Moreland robi to, co umie najlepiej, czyli demaskuje niedorzeczności dzięki uważnemu myśleniu i rygorystycznej analizie. Tym, którzy łatwowiernie ulegli scjentyzmowi, ta książka otworzy oczy. Osobom dryfującym w mętnych wodach sekularyzmu wysiłek Morelanda może służyć również jako poradnik w zanikającej sztuce jasnego myślenia.
- Gregory Koukl, przewodniczący organizacji Stand to Reason; autor The Story of Reality i Taktyki

Książka "Scjentyzm i sekularyzm. Jak reagować na niebezpieczną ideologię" - J. P. Moreland - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Prodoteo. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]