pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Saxofonie na saksofon. Paweł Gusnar Collection

Autor książki:

Grzegorz Duchnowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ars Musica
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
EAN: 9790801566850
ISBN: 9790801566850
Data: 2020-11-24
Cena wydawcy: 26.97 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Nowa, bezprecedensowa publikacja na saksofon, Saksofonie Grzegorza Duchnowskiego to utwory na pograniczu miniatur / preludiów / etiud / utworów dydaktycznych / utworów popisowych w których znajdzie się każdy młody adept nauki gry na saksofonie, na każdym szczeblu edukacji. Zbiór zawiera kompleksowe rozwiązania: utwory we wszystkich tonacjach koła kwintowego, w różnych metrach (ćwierćnutowe, ósemkowe oraz metrum z wartościami dodanymi), szereg różnych artykulacji oraz poziomów dynamicznych, ponadto znajdziemy obok utworów metrycznych ametryczne. Pierwszych 24 Saxofonii bazuje wyłącznie na kole kwintowym, w kolejnych kompozytor otwiera nowe drzwi do muzyki i harmonii nowoczesnej; wykorzystując multifony zastosowana jest precyzyjna aplikatura.
Jest to kolejna publikacja w kolekcji kompozytorskiej Grzegorza Duchnowskiego, a zbiór dedykowany jest znakomitemu saksofoniście, prof. Pawłowi Gusnarowi.

Książka "Saxofonie na saksofon. Paweł Gusnar Collection" - Grzegorz Duchnowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Ars Musica. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2020 r.