pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Samotność solisty Wspinaczka w stylu free solo
Tytuł książki:

Samotność solisty Wspinaczka w stylu free solo

Autor książki:

Alex Honnold, David Roberts

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788328328839
ISBN: 978-83-2832-883-9
Data: 2019-09-02
25.18  39.90  14.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Oscar 2019 za najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny - Free Solo: ekstremalna wspinaczka opowiadający o wejściu Alexa Honnolda na El Capitan
3 czerwca 2017 roku Alex Honnold jako pierwszy człowiek na świecie wspiął się po ścianie El Capitan w Yosemite bez liny, partnera ani jakiejkolwiek asekuracji. To przejście zostało określone mianem "najwybitniejszego wyczynu w historii wspinaczki skalnej" (National Geographic) oraz "jednym z najwspanialszych dokonań sportowych wszech czasów" (New York Times). Honnold już wcześniej zaliczał się do grona najsłynniejszych poszukujących przygód sportowców - po tym wyczynie okrzyknięto go "najwybitniejszym wspinaczem wszech czasów" (Vertical Magazine).

Samotność solisty przedstawia najbardziej niesamowite dokonania składające się na niezwykłą karierę Honnolda. To szereg lekcji na temat życia bez strachu, podejmowania ryzyka i zachowywania koncentracji - nawet w obliczu ogromnego niebezpieczeństwa. Honnold po raz pierwszy opisuje tu historię trwającego 3 godziny i 56 minut przejścia El Capitan, które na łamach czasopisma "Outside" zostało nazwane "wspinaczkowym odpowiednikiem lotu na Księżyc [...] i epokowym dokonaniem".

Nowe wydanie książki zawiera dwa rozdziały opisujące przejście słynnej 900-metrowej formacji skalnej El Capitan w Parku Narodowym Yosemite.

Książka zawiera wkładkę ze zdjęciami.

O autorach
Alex Honnold jest amerykańskim wspinaczem, znanym z trudnych i szybkich przejść klasycznych, w tym bez asekuracji (ang. free solo). Współpracował przy wielu projektach filmowych, z których najbardziej znany jest pełnometrażowy film dokumentalny Free Solo: ekstremalna wspinaczka o wejściu bez asekuracji na El Capitan. Film otrzymał Oscara w 2019 roku.

David Roberts jest wielokrotnie nagradzanym autorem książek o wspinaczce górskiej, eksploracji i antropologii.

Książka "Samotność solisty Wspinaczka w stylu free solo" - Alex Honnold, David Roberts - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2019 r. Cena 25.18 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Franek; Ocena: 5 pkt.; Data: 2019-09-23
Ale jazda na krawędzi! Adrenalina na maxa! Książka jest mocniejsza niż film, ponieważ wszystkiego jest tutaj więcej, a zatem głębiej i dłużej w tym siedzisz. Angażuje do końca.
skomentuj opinię/recenzję [+]