pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rysuję psy

Autor książki:

Thierry Beaudenon

Dane szczegółowe:
Wydawca: Arkady
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 48 s.
Wymiar: 220x310 mm
EAN: 9788321348483
ISBN: 978-83-2134-848-3
Data: 2014-03-07
Cena wydawcy: 12.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Rysuję młode zwierzęta
Rysuję młode zwierzęta 8.91 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Rysuję samoloty
Rysuję samoloty 9.07 zł pozycja dostępna!
Słyszeliśmy, że macie trudności z narysowaniem waszego czworonożnego przyjaciela.

W tej książce pokazujemy, jak to robić, wychodząc od najprostszych form geometrycznych. Na początku udzielamy kilku cennych rad, dzięki którym na kartce papieru wyczarujecie pełnego życia psa - najlepszego przyjaciela człowieka.

Budowa psów przypomina w dużym stopniu budowę wszystkich innych ssaków, w tym także ludzi. W uproszczeniu anatomia psa przedstawia się w następujący sposób: - Czaszka - Łopatka - Kręgosłup - Biodro - Klatka piersiowa Stawy kolanowe tylnych łap psów zdają się być wygięte odwrotnie niż u ludzi. Tak naprawdę są one jednak zbudowane dokładnie tak samo, jak nasze - tyle że mają inne proporcje. Musimy też pamiętać, że to, co w przypadku psów bierzemy za kolana, to w rzeczywistości ich pięty! Rysowanie psów jest dużo łatwiejsze, niż to się może wydawać. Na początku trzeba bacznie obserwować wybrane zwierzę i spróbować dostrzec formy geometryczne, z których zbudowane jest jego ciało. Takie proste kształty każdy z nas potrafi przecież narysować.

Obserwujcie uważnie kształt pyska: czy linia, który łączy go z czaszką, jest prosta, czy pysk wydaje się płaski, wklęsły, wypukły, długi, drobny czy duży Nie zapomnijcie dokładnie przyjrzeć się uszom psa. Czy są one blisko, czy daleko od siebie Czy wydają ci się długie, spiczaste, owłosione Czy znajdują się na szczycie głowy, czy po jej bokach A jak wygląda ogon psa Czy jest długi, krótki, owłosiony, podniesiony, opuszczony, kopiowany Książka krok po kroku pokazuje, jak w prosty sposób, za pomocą zaledwie kilku linii wykonać wspaniały szkic i rozwinąć go w kompletną ilustrację. Będzie znakomitą pomocą dla nauczycieli i rodziców chcących zaszczepić swym pociechom zamiłowania plastyczne. Ułatwią przekonanie dzieci, że rysowanie wcale nie jest takie trudne. Nabycie umiejętności właściwego operowania ołówkiem lub kredką na pewno sprawi wiele radości wszystkim, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności.

Książka "Rysuję psy" - Thierry Beaudenon - oprawa miękka - Wydawnictwo Arkady. Książka posiada 48 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Thierry Beaudenon - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: