pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Rubato

Dane szczegółowe:
Wydawca: Stowarzyszenie Żywych Poetów
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 134 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788361381501
ISBN: 978-83-6138-150-1
Data: 2018-09-17
22.16  31.50  9.34 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Rubato - Joanna Fligiel - opis książki:

"Od czasu Haliny Poświatowskiej nie było w Polsce bardziej kobiecych wierszy." - Andrzej Saramonowicz
"Rubato to odważna książka, która bez znieczulenia opowiada o dorastaniu w Peerelu, samotności i bezbronności dziecka, przemocy domowej, traumach, miłości, próbach godzenia się z przeszłością i społeczeństwie, które zbyt często odwraca wzrok. Od początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy jako studentka odkryłam jednocześnie poezje Anny Świrszczyńskiej czy Anne Sexton, nie czytałam tak świetnych wierszy, które by mną wstrząsnęły i dały do myślenia."
- Wioletta Grzegorzewska
"Czy to już poetycki ekshibicjonizm, konfesjaekstremum albo - nawiązując do znaczenia tytułu - obrabowanie kogoś ("rubato" z wł. znaczy "obrabować")? Autorka pokazuje nam, jak mocno ludzie wpływają na to, kim stajemy się w dorosłym życiu i jak postrzegamy świat. Książka ma ogromną siłę rażenia. Dawno w polskiej poezji nie czytałem tak
umiejętnie i prawdziwie, niemal reportersko, poprowadzonego (czy raczej użytego) wątku autobiograficznego, a może parabiograficznego?" - Tomasz Pietrzak.

Joanna Fligiel - poetka, redaktorka Śląskiej Strefy Gender oraz pomysłodawczyni, założycielka i redaktorka Babińca Literackiego. Urodziła w 1968 roku w Katowicach, trzy lata później przeprowadziła się z rodzicami do Bystrej Śląskiej i zamieszkała na terenie sanatorium przeciwgruźliczego. Specyfika miejsca miała duży wpływ na klimat jej wierszy. Jako dziecko była ofiarą przemocy domowej i ten temat zdominował jej wiersze. Wydała dwa tomy wierszy: Autoportret (2008, Nagroda Główna w Konkursie zorganizowanym przez East Bay American Association - "Debiut 2008") i Geny (2011, nagroda Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "O Granitową Strzałę"). Prawnuczka więźniarki
Ravensbruck i Auschwitz. Spory wpływ na jej twórczość mieli też dziadkowie i miejsce ich zamieszkania - Jura Krakowsko-Częstochowska. Obecnie w nieustannej podróży między Polską a Niemcami. Przez większość dotychczasowego życia uprawiała piękny zawód księgarki. Z wykształcenia ekonomistka. Babcia, mama, żona i feministka.

Książka „Rubato” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Stowarzyszenie Żywych Poetów.

Książka posiada 134 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rubato"
Produkty podobne:
Pod wiatr - okładka książki
Pod wiatr Wiktoria Szumiata
Ułomki - okładka książki
Ułomki Adam Waga
Zapiski w międzyczasie - okładka książki
Zapiski w międzyczasie Stanisław Balbus
Wspomnienia. Tom VI - okładka książki
Wspomnienia. Tom VI Jerzy Mościcki