pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rozważania adwentowe

Autor książki:

o. Tomasz M. Dąbek OSB

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 64 s.
Wymiar: 120x180 mm
EAN: 9788375800203
ISBN: 978-83-7580-020-3
Data: 2008-10-23
8.79  12.50  3.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Adwent jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Oczekiwanie nie powinno być okresem bierności. Kiedy czekamy na bardzo ważnego gościa sprzątamy nasze mieszkania i przygotowujemy to, co najlepsze na jego powitanie. Tak samo jest w przypadku człowieka czekającego na przyjście Boga. Adwent to czas porządkowania naszych serc, naszej drogi przez życie.
"Rekolekcje adwentowe” wygłoszone przez ks. Dąbka w jednej z podmiejskich parafii są prawdziwym przewodnikiem, który pozwoli nam przeanalizować nasze postępowanie i wskaże konkretne rozwiązania. Autor w swoich rozważaniach pomaga odbiorcy poznawać Boga – zastanawia się m.in. nad takimi określeniami, jak "nieskończona świętość Boga”, "Pan jest łagodny i bardzo łaskawy”. Stawia ważne pytania – o sens cierpienia. Wytyka współczesne grzechy: lekceważenie małżeństwa, brak odpowiedzialności za życie publiczne, pornografię, brak protestu przeciwko demoralizacji w telewizji. Wskazuje drogi rozwoju duchowego: czytanie Pisma Św. i komentarzy, wartościowych książek, uczestnictwo we Mszach św. i nabożeństwach, angażowanie się w różne akcje, m.in. Żywy Różaniec, sięganie do przykładów świętych, np. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Pomaga także dobrze przygotować się do Sakramentu Pojednania. Wzywa do rozwijania moralnej wrażliwości człowieka, ponieważ jest ona zagrożona we współczesnym świecie. Mówi o wielkim darze przeżyć religijnych, ale jednocześnie przypomina, że: "Samo wielkie przeżycie nie wystarczy. Musi mu towarzyszyć ciągła praca nad sobą, ciągłe współdziałanie z Duchem Świętym, ciągłe rozważanie słów Chrystusa. Ciągłe zastanawianie się nad konkretną sytuacją, konkretnym momentem swojego życia.”
Książka ta jest znakomitym materiałem do rozważań, nie tylko dla dorosłych, autor zawarł w niej również słowa skierowane do najmłodszych wiernych. W tytule odwołuje się do czasu przed Bożym Narodzeniem, ale może służyć przez cały rok wszystkim, którzy chcieliby naprawić swoje życie.

Książka "Rozważania adwentowe" - o. Tomasz M. Dąbek OSB - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 64 stron i została wydana w 2008 r. Cena 8.79 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
o. Tomasz M. Dąbek OSB - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Adwentowa reanimacja - okładka książki

Adwentowa reanimacja

ks. Eugeniusz Burzyk
Bóg wie, że się gniewasz - okładka książki

Bóg wie, że się gniewasz

Priscilla Herbison
Wszechobecna miłość - okładka książki

Wszechobecna miłość

o. Jacek Salij OP
Produkty podobne: