pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rozważaj i głoś Ewangelię. Katecheza narracyjna Ewangelii według św....
Tytuł książki:

Rozważaj i głoś Ewangelię. Katecheza narracyjna Ewangelii według św. Marka

Autor książki:

o. Silvano Fausti SJ

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bratni Zew
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 592 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788374850377
ISBN: 978-83-7485-037-7
Data: 2008-10-03
53.86  67.00  13.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Rozważaj i głoś Ewangelię. Katecheza narracyjna Ewangelii według św. Marka - opis książki:

Książka ta, to jeden z najważniejszych komentarzy pomocnych dla zrozumienia Ewangelii wg św. Marka i jej wartości dla naszej wiary. Jest owocem wieloletnich doświadczeń i refleksji nad Ewangelią jako katechezą narracyjną. Kieruje się dwoma zasadami interpretacyjnymi: pierwsza z nich mówi, że Ewangelie, są nie tyle pismami dla egzegetów, ile raczej mają na celu wyznawanie wiary i proponowanie jej innym, druga zasada głosi, że Ewangelie z dostateczną jasnością wyrażają to, co pragną przekazać.

Jest to komentarz nowego typu, zgodny ze starożytną metodą lectio divina, gdzie głównym założeniem jest skupiona i przepełniona modlitwą lektura, która w Słowie szuka Tego, który mówi, aby wejść w dialog z Nim, a w ten sposób poznać Go, pokochać i coraz doskonalej podążać za Nim.

Ewangelista Marek, przekazując na piśmie historię Jezusa, włącza się świadomie w tradycję katechezy narracyjnej, która przedstawia to, co Bóg uczynił i to, Kim stał się "dla mnie”, doprowadza do kontemplacji Boga – ukrzyżowanej miłości, co stanowi właśnie "Ewangelię” – dobrą nowinę.

Książka "Rozważaj i głoś Ewangelię. Katecheza narracyjna Ewangelii według św. Marka" - o. Silvano Fausti SJ - oprawa twarda - Wydawnictwo Bratni Zew. Książka posiada 592 stron i została wydana w 2010 r. Cena 53.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]