pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę

Autor książki:

Greg Lukianoff, Jonathan Haidt

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 520 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788382028034
ISBN: 978-83-8202-803-4
Data: 2023-05-15
46.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Celna diagnoza problemów, z którymi mierzy się współczesne społeczeństwo, a także próba znalezienia drogi wyjścia z tego kryzysu. W ciągu ostatnich kilku lat na uniwersytetach, i nie tylko, coś poszło w złą stronę. Mówcy są wykrzykiwani. Studenci i profesorowie mówią, że czują się, jakby chodzili po cienkim lodzie i boją się wypowiadać szczerze. Wzrasta liczba samobójstw i ludzi cierpiących na lęki i depresję. Jak do tego doszło Publicysta i prawnik Greg Lukianoff oraz psycholog społeczny Jonathan Haidt pokazują w swojej głośnej książce, że te problemy mają swoje źródło w trzech nieprawdziwych teoriach, które coraz mocniej oddziałują na wychowanie i edukację młodych ludzi:

- co cię nie zabije, uczyni cię słabszym;

- zawsze ufaj swoim uczuciom;

- życie to wojna między dobrymi i złymi ludźmi.

Te trzy Wielkie Nieprawdy są sprzeczne zarówno z wynikami współczesnych badań psychologicznych poświęconych zdrowiu psychicznemu, jak i z wiedzą starożytną, znaną nam z mitów wielu kultur. Przyjęcie tych nieprawd - i wynikającej z nich kultury bezpieczeństwa - ingeruje w rozwój społeczny, emocjonalny i intelektualny młodych ludzi. Utrudnia im stanie się niezależnymi jednostkami, które potrafią samodzielnie zmierzyć się ze światem. Lukianoff i Haidt analizują wiele zjawisk społecznych, które stały za upowszechnieniem tych nieprawd, rozpatrują je w kontekście szybko rosnącej polaryzacji politycznej i pokazują, w jaki sposób możemy się uwolnić od tych szkodliwych idei.

Książka "Rozpieszczony umysł. Jak dobre intencje i złe idee skazują pokolenia na porażkę" - Greg Lukianoff, Jonathan Haidt - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2023 r. Cena 46.20 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.