pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rozbójniczki Opowieść o ważnych kobietach

Autor książki:

Grażyna Plebanek

Dane szczegółowe:
Wydawca: OsnoVa
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 262 s.
EAN: 9788366275232
ISBN: 978-83-6627-523-2
Data: 2021-04-15
37.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Grażyna Plebanek - polska pisarka, felietonistka, autorka bestsellerowych powieści, m.in. Dziewczyny z Portofino, Pudełko ze szpilkami, Nielegalne związki. Pisze też scenariusze filmowe i sztuki teatralne. Publikuje w językach polskim, angielskim, holenderskim i francuskim. Od 2005 roku mieszka w Brukseli, ale stale obecna jest na arenie polskiego życia literackiego. Od 2016 roku wraz z Sylwią Chutnik pisze felietony do tygodnika Polityka, a w Wysokich Obcasach Extra publikuje autorski Słownik Wyrazów Obcych.

Fragment książki:
Kiedy postanowiłam napisać tę opowieść, ułożyłam wokół siebie ważne dla mnie w ostatnim czasie książki. A właściwie pozwoliłam, żeby same się ułożyły, jak bierki puszczone wolno, wypadające z dłoni na stół. To była moja ulubiona gra, kiedy jeździłam na kolonie, do dziś mam do niej słabość. Lubię patrzeć, jak patyczki znajdują swoje miejsce, padają to tu, to tam, same z siebie. Trójzęby, harpuny, wiosła, bosaki, oszczepy - leeecą!... A ja potem główkuję, jak je wyzbierać.

Bohaterki przyfrunęły jak opiłki do magnesu tematów, które mnie teraz pasjonują. Szukam wciśniętego pod dywan puzzla w układance społecznej - kobiecej dojrzałości. Węszę za szerszą perspektywą kobiecości. Dlatego mnie odnalazły, żeby pomóc.

Każda inna, każda skądinąd. (...)

Książka "Rozbójniczki Opowieść o ważnych kobietach" - Grażyna Plebanek - oprawa miękka - Wydawnictwo OsnoVa. Książka posiada 262 stron i została wydana w 2021 r. Cena 37.25 zł. Zapraszamy na zakupy!