pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rosja w zbliżeniach. Szkice o literaturze rosyjskiej. Seria: Biblioteka...
Tytuł książki:

Rosja w zbliżeniach. Szkice o literaturze rosyjskiej. Seria: Biblioteka Przeglądu Rusycystycznego nr 18

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 412 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788371649141
ISBN: 978-83-7164-914-1
Data: 2016-10-17
Obniżka ceny! 33.44 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Rosja w zbliżeniach. Szkice o literaturze rosyjskiej. Seria: Biblioteka Przeglądu Rusycystycznego nr 18 - opis książki:

Tom, który zatytułowaliśmy Rosja w zbliżeniach, dedykowany jest Wielce Szanownej Pani Profesor Barbarze Stempczyńskiej, zasłużonej badaczce i nauczycielce kilku pokoleń rusycystów w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej (wcześniej Filologii Rosyjskiej) na Uniwersytecie Śląskim. Do udziału w tej książce zaprosiliśmy przyjaciół, koleżanki i kolegów oraz uczniów Pani Profesor - osoby, które na różnych etapach Jej i swojej kariery zawodowej miały okazję i przyjemność z Nią współpracować i korzystać z Jej nieprzeciętnej wiedzy. Profesor Stempczyńska była i jest człowiekiem nader wymagającym - zarówno w stosunku do siebie, jak i do innych. Jej krytyczne, ale przecież zawsze jakże trafne uwagi i komentarze pomagały i pomagają nam dostrzegać w literaturze (i w życiu) to, co najważniejsze. Innymi słowy, Pani Profesor, choć jest osobą pryncypialną, traktuje wszystkich nad wyraz życzliwie i zawsze służy pomocą, o czym mogli się przekonać jej magistranci, doktoranci, koledzy z Zakładu Historii Literatury Rosyjskiej. I nie tylko oni.

Ze Wstępu

Książka „Rosja w zbliżeniach. Szkice o literaturze rosyjskiej. Seria: Biblioteka Przeglądu Rusycystycznego nr 18” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK. Książka posiada 412 stron i została wydana w 2016 r. Cena 33.44 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rosja w zbliżeniach. Szkice o literaturze rosyjskiej. Seria: Biblioteka..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Fantastyka rosyjska dawniej i dziś - okładka książki
Fantastyka rosyjska dawniej i dziś Andrzej Polak, Izabela Zawalska (red.)