pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rola i stanowisko prawne Sądu Najwyższego w procesie karnym

Autor książki:

Monika Zbrojewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ekonomik
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
EAN: 9788377350249
ISBN: 978-83-7735-024-9
Data: 2022-07-05
43.19 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Rola i stanowisko prawne Sądu Najwyższego w procesie karnym" znakomicie wypełnia lukę istniejącą zarówno w doktrynie, jak i na rynku wydawniczym. Do tej pory bowiem publikacje dotyczące omawianego zagadnienia miały charakter raczej przyczynkarski, a rozważania na temat pozycji ustrojowej i procesowej Sądu Najwyższego stanowiły głównie wątek uboczny innych zagadnień. Z tego względu recenzowana monografia będzie stanowić trwały wkład w naukę polskiego procesu karnego, a zarazem trudną do przecenienia pomoc dla praktyków wymiaru sprawiedliwości i to na wszelkich jego szczeblach. (...) Stanowi ona dzieło pionierskie w polskiej doktrynie, wytycza nowe kierunki naukowe i skłania do myślenia, przez co wysoka wartość publikacji nie podlega najmniejszej dyskusji. Autorka opiera swoje poglądy na literaturze, prezentuje znakomity warsztat naukowy (bibliografia pracy jest imponująca, wielojęzyczna), osadza funkcjonowanie polskiego Sądu Najwyższego na tle historycznym i prawnoporównawczym, odwołuje się do orzecznictwa polskiego, zagranicznego oraz międzynarodowego.

(fragment recenzji prof. dra hab. Piotra Girdwoynia)

O autorce:

Monika Zbrojewska (1972-2015) - dr hab. nauk prawnych, w latach 2014-2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, adiunkt w Katedrze Postępowania Karnego i Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego; adwokat, sekretarz Ośrodka Badawczego Adwokatury przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, członek Rady Naukowej Ośrodka Badawczego Adwokatury, członek Komisji ds. Działalności Publicznej Adwokatury przy Naczelnej Radzie Adwokackiej; autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego, prawa wykroczeń oraz postępowania w sprawach o wykroczenia.

Książka "Rola i stanowisko prawne Sądu Najwyższego w procesie karnym" - Monika Zbrojewska - oprawa miękka - Wydawnictwo Ekonomik. Książka posiada 0 stron i została wydana w 2013 r. Cena 43.19 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.