pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rodzinna matematyka. Łamigłówki, które rozwijają i bawią

Autor książki:

Kamila Łyczek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301200640
ISBN: 978-83-0120-064-0
Data: 2018-08-16
50.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Rodzinna matematyka. Łamigłówki, które rozwijają i bawią to wspaniale ilustrowana książka dla tandemu partnerskiego dziecko - rodzic.

Próżno w niej szukać prostego dodawania czy nudnych słupków. Zawiera natomiast wszystko, co jest istotą matematyki: porównywanie, porządkowanie, analizowanie, logiczne myślenie, uogólnianie, precyzyjne opisywanie i wiele innych umiejętności, które warto w dziecku pielęgnować i rozwijać.

Książka zawiera 124 zadania, każde z podpowiedzią dla rodzica oraz informacją o stopniu trudności i orientacyjnym czasie rozwiązania ułatwiającym zaplanowanie zabawy.

Została napisana z myślą o rodzicach dzieci w wieku 5-10 lat, którzy chcą spędzać z dziećmi czas wartościowo. Umożliwia im ona wspólne rozwiązywanie łamigłówek matematycznych, uczących dzieci koncepcji matematycznych inaczej niż w szkole - poprzez przykłady i zadania inspirujące do szukania matematycznych tropów w otaczającym świecie.

Rodzic w książce otrzymuje również cenne wskazówki na temat jego roli w rozwiązywaniu zadań, aby uczyć dziecko, ale nie robić za nie.

Zadania skonstruowane są tak, żeby nauczyć dzieci samodzielnego myślenia, przyswoić znacznie szerszy program niż w szkole, przygotować do rozwiązywania problemów niestandardowych, nieomawianych w szkole, co daje im możliwość wzięcia udziału w konkursach matematycznych i olimpiadach.

Dorosły również, bez względu na wykształcenie, rozsmakuje się w tych zadaniach. Stawiają one bowiem wyzwania wyobraźni, pobudzają ciekawość oraz pozwalają poczuć radość z osiągniecia celu, jakim jest rozwiązanie.

Życzymy niesamowitych matematycznych przygód!

Książka "Rodzinna matematyka. Łamigłówki, które rozwijają i bawią" - Kamila Łyczek - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2018 r. Cena 50.80 zł. Zapraszamy na zakupy!