pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Rio Anaconda. Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana
Tytuł książki:

Rio Anaconda. Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana

Autor książki:

Wojciech Cejrowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 440 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788378239574
ISBN: 978-83-7823-957-4
Data: 2017-08-24
30.06  44.90  14.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

"Río Anaconda: Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana" to książka szczególna. Napisana z dużą dozą humoru i sporą dawką wiedzy o realiach Ameryki Południowej. Ale nie to jest jej atutem.

Rzecz się dzieje gdzieś na pograniczu Kolumbii i Wenezueli. Nad Río Anaconda, której być może wcale nie ma. Wśród indiańskich plemion, których być może też już nie ma, bo wchłonęła je cywilizacja? Zanim jednak udamy się do indiańskiej wioski, zatrzymamy się wraz z autorem w małych metyskich miasteczkach, gdzie żyje się głównie z ciemnych interesów, gdzie nie należy robić zdjęć i zadawać pytań, i gdzie wszyscy wszystkich znają. Przy okazji dowiemy się, dlaczego wiza kosztuje tam sześć dolarów, a nie dziesięć i dlaczego cukier czasami wygląda jak cement, zwłaszcza kiedy jest przewożony postradzieckim samolotem, który nie istnieje.

Dalej jest już dżungla, rzeka i wreszcie ziemie Indian Carapana. Ziemie, do których nie dotarł żaden gringo. Świat zgromadzeń i obrzędów, zatrutych strzał i jadowitych mrówek, kassawy i zupki kina pira? Ale przede wszystkim jest świat szamanów, czarowników, curanderos i tych-którzy-wiedzą, ponieważ czary, duchy i siły nadprzyrodzone są nierozerwalnie związane z indiańską egzystencją. Często granica pomiędzy otaczającym światem a tym nierzeczywistym zwyczajnie się zaciera?
I o tym właśnie jest ta książka. Autor opowiada to, co podczas długich rozmów usłyszał od szamana na temat indiańskiej filozofii, magii oraz Mocy. To, co dla tubylców jest zwyczajne i naturalne, przybyszowi z cywilizacji wydaje się nierealne i niewiarygodne, jak choćby to, że kiedy zbierze się kilku szamanów, to dzięki Mocy potrafią zrobić w lesie takie ścieżki, po których da się iść tylko w jedną stronę. Ale nie uprzedzajmy faktów?

Książka "Rio Anaconda. Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana" - Wojciech Cejrowski - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 440 stron i została wydana w 2017 r. Cena 30.06 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Wojciech Cejrowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Wyspa na prerii - okładka książki

Wyspa na prerii

Wojciech Cejrowski
Gringo wśród dzikich plemion - okładka książki

Gringo wśród dzikich plemion

Wojciech Cejrowski
Myśli nowoczesnego endeka - okładka książki

Myśli nowoczesnego endeka

Rafał A. Ziemkiewicz
Prowincja - okładka książki

Prowincja

Marcin Król
Podróżnik WC - okładka książki

Podróżnik WC

Wojciech Cejrowski
Produkty podobne:
Gringo wśród dzikich plemion - okładka książki

Gringo wśród dzikich plemion

Wojciech Cejrowski
Gringo wśród dzikich plemion - okładka książki

Gringo wśród dzikich plemion

Wojciech Cejrowski