pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rewolucja konserwatywna. Rzecz o ruchu, który odmienił Amerykę

Autor książki:

Edwards Lee

Dane szczegółowe:
Wydawca: Działania wizualne
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 412 s.
Wymiar: 167x234 mm
EAN: 9788395337819
ISBN: 978-83-9533-781-9
Data: 2020-12-02
30.66 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Triumf ruchu konserwatywnego w przekształcaniu polityki amerykańskiej to jedna z największych nieopowiedzianych historii ostatniego wieku. Pod koniec II wojny światowej mało kto w życiu publicznym przyznawał się do bycia konserwatystą. Jednak, jak w niniejszej rozprawie ukazuje Lee Edwards, w latach 50., 60. i 70. niewielka grupa głęboko zaangażowanych mężczyzn i kobiet zaczęła z wolna podkopywać liberalnego kolosa, by w dwóch ostatnich dekadach XX wieku ich następcy mogli wspinać się po szczeblach władzy. Nawet upadek Newta Gingricha nie wpłynął na niepodważalny fakt, iż ruch ten w rzeczy samej na nowo ułożył reguły amerykańskiego życia politycznego, a republika już nigdy nie miała być taka sama.

Edwards opowiada historię o tym, jak konserwatyści zbudowali ów ruch od podstaw. Zaczęli od gazet i magazynów, potem tworzyli oddolne organizacje obywatelskie, by w końcu przejąć kontrolę nad Partią Republikańską od tych, którzy, jak się okazało, wyżej cenią mariaż z liberałami, obiecując jedynie sprawniejsze zarządzanie państwem opiekuńczym, a nie położenie mu kresu. Jednak nade wszystko pisze on o wielkiej czwórce liderów, którzy na ruchu tym odcisnęli swe własne, osobiste piętno i przekształcili go w najważniejszą dziś siłę polityczną w Stanach Zjednoczonych.

* Robert Taft, Mr. Republican - ikona wartości konserwatywnych w czasie chudych lat rządów Roosevelta i Trumana
* Barry Goldwater, Mr. Conservative - nieugięty człowiek Zachodu, który okazał się inspiracją dla nowego pokolenia
* Ronald Reagan, Mr. President - optymista, którego zasady były wystarczająco silne, by pokonać imperium zła
* Newt Gingrich, Mr. Speaker - pełen pasji wizjoner, który zdobył Kongres, lecz utracił nad nim kontrolę
Wszyscy czterej swoim przykładem i wizją zaprowadzili pewną intelektualną i ideową stabilizację w poranionym wewnętrznymi frakcjami ruchu konserwatywnym, opierając się pragmatykom, którzy wartości republikańskie przehandlowaliby na rzecz chwilowej przewagi politycznej.

Patronat medialny: TVP Historia, TV Republika, Do Rzeczy, Gazeta Polska, Radio Wnet, Historia.org.pl.

Patronat honorowy: Instytut Pamięci Narodowej

Lee Edwards (urodzony w 1932 roku) jest amerykańskim wykładowcą konserwatywnej myśli politycznej w Centrum Studiów Amerykanistycznych im. B. Kennetha Simona w Heritage Foundation. Ten zasłużony historyk ruchu konserwatywnego w USA napisał i zredagował 25 książek - wśród nich biografie prezydenta Ronalda Reagana, senatora Barry ego Goldwatera, prokuratora generalnego Edwina Meese a III oraz Williama F. Buckley a Jr. Obecnie Edwards piastuje też funkcję przewodniczącego Fundacji Pamięci Ofiar Komunizmu.

Na rzecz ruchu konserwatywnego Edwards zaczął działać w 1960 roku. Został wtedy jednym z założycieli organizacji Młodzi Amerykanie Dla Wolności. W czasie kampanii prezydenckiej w 1964 roku był dyrektorem ds. informacji, pracując na rzecz Barry ego Goldwatera. Pięć lat później New York Times okrzyknął Edwardsa "głosem milczącej większości". Był doradcą w administracji Richarda Nixona, doradzał również senatorom Stromowi Thurmondowi i Bobowi Dolowi, Narodowemu Komitetowi Republikanów, YAF, Amerykańskiej Unii Konserwatywnej, Komitetowi dla Wolnych Chin.

Na przestrzeni lat pisywał również dla wielu najważniejszych amerykańskich gazet, m.in. The Boston Globe, Detroit News, Los Angeles Times, The Wall Street Journal i The Washington Times oraz dla magazynów Crisis, National Review, Policy Review i Reader s Digest. Często pojawia się jako komentator w programach radiowych i telewizyjnych; ma na koncie wystąpienia w The O Reilly Factor i Fox and Friends na kanale Fox News Channel, The News Hour with Jim Lehrer w PBS, Booknotes i Washington Journal w C-SPAN oraz The Diane Rehm Show na kanale NPR. Rozmaite aspekty polityki amerykańskiej i światowej omawiał na wykładach prezentowanych w blisko 20 państwach.

Więcej informacji na stronie www książki: https: usa.osrodekanaliz.pl/

Książka "Rewolucja konserwatywna. Rzecz o ruchu, który odmienił Amerykę" - Edwards Lee - oprawa twarda - Wydawnictwo Działania wizualne. Książka posiada 412 stron i została wydana w 2020 r. Cena 30.66 zł. Zapraszamy na zakupy!