pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Religia katolicka i Kościół rzymskokatolicki w opiniach polskiej młodzieży....
książka:

Religia katolicka i Kościół rzymskokatolicki w opiniach polskiej młodzieży. Od akceptacji do kontestacji

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nomos
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 461 s.
Wymiar: 155x235 mm
EAN: 9788376883670
ISBN: 978-83-7688-367-0
Data: 2015-10-30
42.06  49.00  6.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Religia katolicka i Kościół rzymskokatolicki w opiniach polskiej młodzieży. Od akceptacji do kontestacji - Józef Baniak - opis książki:

W książce tej ukazane są krytyczne postawy i negatywne oceny młodzieży polskiej dotyczące religii katolickiej i Kościoła rzymskokatolickiego jako instytucji, na podstawie badań socjologicznych zrealizowanych wśród licealistów i studentów. Kontestacji podlega wiele elementów religii katolickiej i aktywności Kościoła rzymskokatolickiego: narzucenie katechezy szkolnej (młodzi chcieliby jej powrotu do sal parafialnych), ingerencja hierarchów i księży parafialnych w świeckie sfery życia Polaków - państwa i wspólnot lokalnych, wmuszanie Polakom zasad moralności katolickiej jako jedynej i zasadnej religijnie, ingerencja w etos życia małżeńskiego i rodzinnego, w etos prokreacji, a także nachalna krytyka metody zapłodnienia In vitro, ingerencja w moralność seksualną ludzi, jak również wpływanie Kościoła na świadomość polityczną wyborców i negatywne sankcjonowanie osób i środowisk nieposłusznych woli postulatom biskupów i księży. Badana młodzież nastawiona krytycznie odrzuca dominującą rolę religii katolickiej i bezwzględny wpływ Kościoła instytucjonalnego na własne życie religijne świeckie.

Książka „Religia katolicka i Kościół rzymskokatolicki w opiniach polskiej młodzieży. Od akceptacji do kontestacji” - oprawa miękka - Wydawnictwo Nomos.

Książka posiada 461 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Religia katolicka i Kościół rzymskokatolicki w opiniach polskiej młodzieży...."
Józef Baniak - autor m.in.:
Produkty podobne:
Mariawityzm - okładka książki
Mariawityzm Stanisław Rybak