pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rekolekcje domowe do samodzielnego odprawiania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Homo Dei
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 185x120 mm
EAN: 97883
ISBN: 978
Data: 2021-06-28
Cena wydawcy: 33.49 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Rozmyślania na ośmiodniowe rekolekcje, które można samodzielnie odprawić w domu, do czego potrzeba jedynie cichego miejsca i pragnienia rozmowy z Bogiem, to propozycja bardzo aktualna i potrzebna także w naszych pełnych zgiełku i chaosu czasach. Św. Alfons, założyciel redemptorystów i doktor Kościoła, żarliwie kochający Jezusa Chrystusa, pragnął zawsze zapalać tą miłością swoich czytelników, dlatego są nią przepełnione także te rozmyślania, mające pomóc nie tylko w przypomnieniu sobie najważniejszych prawd wiary i cnót chrześcijańskich, ale przede wszystkim w radosnym i ufnym codziennym naśladowaniu Pana, aby dojść do celu, jaki nam wyznaczył: zbawienia.

Św. Alfons Maria de Liguori (1696-1787), będąc uznanym adwokatem, po przegranym procesie sądowym wstępuje do seminarium i w 1726 roku przyjmuje święcenia kapłańskie. W Neapolu pracuje wśród ludzi ubogich i prostych, do których inni kapłani nie docierali. Takich ludzi spotkał również w wioskach koło Neapolu. Z myślą o nich założył Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), któremu powierzył misję głoszenia Ewangelii najbardziej opuszczonym. W 1762 roku został biskupem diecezji Sant Agata dei Goti. Papież Pius IX ogłosił go doktorem Kościoła, a Pius XII patronem spowiedników i moralistów.

Książka "Rekolekcje domowe do samodzielnego odprawiania" - św. Alfons Maria de Liguori - oprawa miękka - Wydawnictwo Homo Dei. Książka posiada 192 stron i została wydana w 2021 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]