pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Reglamentowana miłość

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381590693
ISBN: 978-83-8159-069-3
Data: 2019-04-25
21.13  29.00  7.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Reglamentowana miłość - Aleksandra Makara - opis książki:

Niemal w każdej polskiej rodzinie ktoś przez jakiś czas pracował za granicą lub nawet wyemigrował na stałe. Dla niektórych taki wyjazd stawał się nowym rozdziałem w życiu, dla innych był trudnym doświadczeniem.

Nie inaczej było w przypadku bohaterki "Reglamentowanej miłości". Dla niej wyjazd do Niemiec i praca tam stanowiły skomplikowany, czasami wręcz traumatyczny okres rozpoczynający dorosłość. Wiązało się to nie tylko z jej pracą, ale także uczuciami. W książce Aleksandry Makary odnajdziemy przejmujący opis rozłąki z rodziną, przykrych przeżyć związanych z poszukiwaniem pracy czy nawet deportacją.

Autorka porusza też często dyskutowany obecnie temat związków osób reprezentujących różne kultury. Ale ciekawostką jest to, że kilkadziesiąt lat temu takie pary były rzadkością. Czytelnik znajdzie tu również portrety osób ze środowiska polonijnego z ich wadami i zaletami.

Obok poważnych tematów jest jednak miejsce na miłość, intrygę, a nawet taniec. Autorka czaruje czytelnika fabułą i tak wciąga, że losy bohaterów nie są mu obojętne. Książka ciekawa, nietuzinkowa i odważna.

Książka „Reglamentowana miłość” - oprawa miękka - Wydawnictwo Poligraf.

Książka posiada 180 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Marek; Ocena: 5 pkt.; Data: 2019-05-22
Książka Reglamentowana miłość porusza bardzo ważny i aktualny wciąż temat emigracji. Chyba każdy zna kogoś, kto wyjechał za granicę w poszukiwaniu lepszego jutra. Bohaterka książki wyjeżdża do Niemiec, gdzie czekają na nią problemy - te związane z szukaniem pracy oraz te z tęsknotą za domem i rodziną. Jednak w całej tej sytuacji jest także miejsce na ciekawie wpleciony wątek miłosny.
Książka wciąga i czyta się ją naprawdę przyjemnie.
Polecam nie tylko tym, których emigracja dotknęła w sposób bezpośredni.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Produkty podobne:
Alfabetyczność - okładka książki
Alfabetyczność Henryk Bereza