pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu
Tytuł książki:

Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu

Autor książki:

Witold Banach

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 584 s.
Wymiar: 156x232 mm
EAN: 9788379768066
ISBN: 978-83-7976-806-6
Data: 2018-01-15
39.84  59.90  20.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu - opis książki:

Zajrzyjcie do świata przepychu, skandali i ogromnych majątków ziemskich, gdzie nazwisko znaczy więcej niż może się wydawać!
Radziwiłłowie, ród który trząsł Rzeczpospolitą Obojga Narodów, opisywany w Sienkiewiczowskiej Trylogii, przedstawiany w wielu filmach i serialach historycznych. Jednak niewiele osób wie, że jego przedstawiciele uczestniczyli w wielu ważnych wydarzeniach w czasach nam bliższych. To dzięki interwencji Janusza Radziwiłła zwolniono Józefa Piłsudskiego z Magdeburga, a jego rozmowa z Göringiem przyczyniła się do uwolnienia profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stanisław Radziwiłł jako delegat Polskiego Czerwonego Krzyża zabiegał o zbadanie okoliczności mordu katyńskiego, a po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych brał udział w kampanii prezydenckiej swojego szwagra Johna Fitzgeralda Kennedy ego.

Radziwiłłowie byli obywatelami świata w najpełniejszym tego słowa znaczeniu. Swoje majątki, pałace, domy posiadali w Polsce, Rosji, Niemczech, Francji, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Byli przyjaciółmi królów, cesarzy, carów i prezydentów, a fakt, że stali się rodziną związaną z pruskim domem panującym, miał swoje znaczenie aż do czasów II wojny światowej. W książce czytelnik znajdzie zarówno postacie piękne, szlachetne, ale nie brakuje też szaleńców, utracjuszy i skandalistów. W opowieściach o Radziwiłłach znajdziemy paradoksy związane z wyborem tożsamości narodowej, polityczne wolty, skandale obyczajowe, wzloty i upadki.

Książka "Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu" - Witold Banach - oprawa twarda - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 584 stron i została wydana w 2017 r. Cena 39.84 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]