pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Rachunek sumienia dla narzeczonych w świetle nauczania św. Jana Pawła...
książka:

Rachunek sumienia dla narzeczonych w świetle nauczania św. Jana Pawła II

Dane szczegółowe:
Wydawca: Apostolicum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 40 s.
EAN: 9788370319540
ISBN: 978-83-7031-954-0
Data: 2019-07-01
Cena wydawcy: 2.49 złpozycja niedostępna

Rachunek sumienia dla narzeczonych w świetle nauczania św. Jana Pawła II - ks. Stanisław Chabiński SAC - opis książki:

Rachunek sumienia dla narzeczonych odnosi się do szczególnej sytuacji dwojga kochających się ludzi, do ich narzeczeństwa.

Oczywiście nie wystarczy tylko pod takim kątem widzenia rozpatrzyć własne sumienie. Trzeba uwzględnić całościowy obraz stanu duszy, a więc także winy tu pominięte.

Rachunek sumienia to nie jest sporządzenie bardzo drobiazgowego spisu popełnionych win, który i tak nigdy nie będzie kompletny.

Rachunek sumienia to spojrzenie Bożymi oczami na to, co jest w nas; to rozświetlenie wszystkich naszych mroków blaskiem doskonałości i miłości naszego Niebieskiego Ojca.

Bóg zna nasze grzechy lepiej, niż my potrafimy je poznać. Nie chodzi o to, aby je wszystkie zapisać w naszej pamięci, ale aby się od nich odwrócić.

Dlatego porównujemy zło, które jest w nas, z Najświętszą Prawdą, Dobrem i Pięknem, żeby tym sposobem osiągnąć nasze nawrócenie.

Rachunek sumienia dla narzeczonych prowadzi przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa, pomagając im odpowiedzieć sobie na pytania nie tylko katechizmowe, ale przede wszystkim ukazać ich życie w świetle miłości do Boga, samego siebie, bliźniego, tak aby świadomie i z sercem pełnym skruchy żałować za swoje grzechy, prosząc o Boże Miłosierdzie.

Książka „Rachunek sumienia dla narzeczonych w świetle nauczania św. Jana Pawła II” - oprawa miękka - Wydawnictwo Apostolicum.

Książka posiada 40 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Rachunek sumienia dla narzeczonych w świetle nauczania św. Jana Pawła..."